به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب و بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی هنر «آرت اکسپو» در نووی ساد که امسال به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده است، با شرکت ۱۸۰ غرفه‌دار از ۶ کشور دنیا افتتاح شد.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان برای نخستین بار در این نمایشگاه اقدام به برپایی غرفه و نمایش و عرضه آثار ایرانی از جمله کتاب‌های ترجمه شده به زبان صربی کرده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، اسلوبودان سیوتکوویچ، مدیرکل نمایشگاه نووی ساد، دراگانا میلوشویچ، دبیر استانی فرهنگ، اطلاعات و روابط با جوامع مذهبی، رادوان جوکیچ، معاون وزیر فرهنگ در امور خلاقیت معاصر و میلان جوریچ، معاون شهردار نووی ساد سخنرانی کردند.

این مراسم توسط ماتیا بکوویچ،Matiija Bećković شاعر صربستانی رسماً افتتاح شد. وی تأکید کرد: رویدادهایی مانند نمایشگاه کتاب باید همیشه دایر باشد و و جالب این است که در شهر “نووی ساد” پایتخت فرهنگی اروپا برگزار می‌شود.

معاون شهردار گفت: اکنون او به افرادی افتخار می‌کند که بخشی از زندگی فرهنگی او هستند و با اقدامات خود آتن صربستان را به مرکز هنر جهانی تبدیل می‌کنند.

غرفه کتاب جمهوری اسلامی ایران که بر سر در آن نام «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» و «رایزنی فرهنگی ایران در صربستان» درج شده است، در مساحت ۲۴ متر حدود یکصد عنوان کتاب ترجمه و منتشر شده به زبان صربی و ده‌ها عنوان کتاب دو زبانه فارسی و انگلیسی در موضوعات مختلف بویژه دینی، معرفی مناطق مختلف ایران، هنر، ادبیات و تاریخ را عرضه کرده است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب نووی ساد از ۱۲ تا ۱۹ اسفند دایر است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین