اخبار انتشارات کتیبه نوین

اعلام فروش نمایشگاه کتاب و تقدیر مجلس از وزارت ارشاد

اعلام فروش نمایشگاه کتاب و تقدیر مجلس از وزارت ارشاد

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: پس از پایان سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مطالعه و مرور اخبار مهم هفته گذشته حوزه کتاب و ادبیات به بررسی ده خبر مهم پرداخته‌ایم.

اعلام فروش ۴۰۱ میلیاردی نمایشگاه کتاب و ابراز خرسندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از موفقیت در برگزاری این رویداد از جمله مهم‌ترین اخبار هفته گذشته بوده است.

برگزاری شب یکصدمین زادروز محمدعلی موحد، رونمایی از سه کتاب، معرفی برگزیدگان جشنواره شعر قصه عشاق و برگزاری نشست‌های فرهنگی از جمله اخبار دیگری هستند که در مرور آن‌ها پرداختیم.

مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

برگزاری شب یکصدمین زادروز محمدعلی موحد

شب یکصدمین زادروز «محمّدعلی موحّد» توسط مجلّه بخارا با همکاری مرکز دائرهالمعارف بزرگ اسلامی سه‌شنبه دوم خرداد برگزار شد.

این‌جلسه که با حضور شاگردان، دوستان و دوست‌داران موحد، اندیشمندان، ادیبان، مولوی‌شناسان، عرفان‌پژوهان، تاریخ‌نگاران، حقوق‌خوانان و فلسفه‌دانان برگزار شد.

اعلام فروش ۴۰۱ میلیاردی نمایشگاه کتاب تهران

با پایان سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، علی رمضانی قائم‌مقام و سخنگوی سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پیامی در فضای مجازی از فروش ۴۰۱ میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

رمضانی همچنین اعلام کرد مجموع فروش سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران بیش از ۴۰۱ میلیارد تومان بوده است و مردم سراسر کشور ۲۵۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان در بخش حضوری و ۱۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در بخش مجازی کتاب خریدند.

معرفی برگزیدگان جشنواره ملی شعر قصه عشاق

ناصر پروانی دبیر جشنواره ملی شعر قصه عشاق گفت: پس از داوری نهایی آثار در دفتر ادبیات حوزه هنری با حضور اعضا کمیته داوران جشنواره از بین ۱۰۳۰ اثر ارسالی به جشنواره در مرحله نخست داوری ۸۰۰ اثر و در مرحله دوم نیز ۲۷۰ شعر برگزیده شدند که با داوری نهایی انجام شده اگرچه قرار بود ۳۶ برگزیده انتخاب شوند اما با توجه به تراز ملی جشنواره داوران در نهایت ۱۶ اثر را به عنوان برگزیده نهایی انتخاب شدند.

برگزاری نشست موزه ملی انقلاب اسلامی

در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های علمی‌تخصصی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نشست علمی تاریخ شفاهی با عنوان «آسیب ها و چالش‌ها، راهکارها و روش‌های تدوین» سه شنبه دوم خرداد، در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

رونمایی از کتاب «زیباترین شهید»

مراسم رونمایی از کتاب «زیباترین شهید» نوشته محسن بختیار زاده سه‌شنبه دوم خرداد همزمان با ایام آزادسازی خرمشهر با همکاری کانون سرو و فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود. این برنامه در قالب ویژه برنامه زرین قلم فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

رونمایی کتاب «بر قله اقتدار، با توانمندی‌های منش»

آئین رونمایی کتاب «بر قله اقتدار، با توانمندی‌های منش» در قالب برنامه گنجینه خانواده چهارشنبه ۳ خرداد در فرهنگسرای خانواده برگزار شد.

«بر قله اقتدار، با توانمندی‌های منش» نوشته رایِن نیمک، رابرت ای. مک گرث و ترجمه محمد خدایاری فرد و مرجان حسنی راد توسط انتشارات سایه سخن به چاپ رسیده است.

رونمایی کتاب «عطر آبان؛ خاطرات شهید عبدالرحمن عامری»

کتاب «عطر آبان؛ خاطرات شهید عبدالرحمن عامری» نوشته گروه فرهنگی هنری شهید محمدعلی معصومیان امروز چهارشنبه سوم خرداد در شهر رویان رونمایی شد.

این مراسم با حضور ایثارگران و رزمندگان شهر رویان حضور دارند و سخنرانی حسین کاجی برگزار شد.

معرفی اولین برنده بلغاری بوکر بین‌المللی

«پناهگاه زمانی» اثر گئورگی گوسپودینوف به ترجمه آنجلا رودل که درباره کلینکی نوستالژیک برای تجلیل از گذشته است سه‌شنبه شب ۲ خرداد توسط هیأت داوران به عنوان رمانی عالی درباره اروپا، عنوان برنده بوکر بین‌المللی امسال را از آن خود کرد.

ابراز خرسندی وزیر ارشاد از موفقیت برپایی نمایشگاه کتاب

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه شنبه دوم خرداد در هفتصد و نود و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به تقویت فضای فرهنگی جامعه با برگزاری سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران، گفت: حضور و بازدید بیش از سه ساعته رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب برای حوزه فرهنگ کشور بسیار مغتنم و راهگشا بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری تفقد رهبر معظم انقلاب از نویسندگان و ناشران و تبیین توصیه‌ها و دغدغه‌های ایشان در نمایشگاه کتاب گفت: حضور رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب و اشراف ایشان به حوزه فرهنگ وظیفه ما را در قبال تدبیر امور بسیار سنگین‌تر می‌کند.

اسماعیلی از فروش حدود سه میلیون و هفتصد نسخه کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد و گفت: حدود یک و نیم میلیون از این میزان به صورت مجازی خریداری و به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال شد که بخش مهمی از آن به روستاهای کشور تعلق داشت تا شاهد تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت در این عرصه باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: برپایی موفق سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران مایه آبروی نظام فرهنگی کشور شد و حاشیه سازی بدخواهان در حوزه حجاب نیز اتفاقاً به فرصت و الگویی برای رویدادهای فرهنگی کشور تبدیل شد.

تقدیر کمیسیون فرهنگی مجلس از برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزارکنندگان سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تقدیر کرد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین