اخبار انتشارات کتیبه نوین

افزایش سرانه مطالعه با ارتقای فضاهای کتابخانه‌ای در اردبیل

افزایش سرانه مطالعه با ارتقای فضاهای کتابخانه‌ای در اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان باقلاچی بعد از ظهر پنجشنبه در نشست تخصصی کتابخوانی و مشارکت‌های فرهنگی در اردبیل اظهار کرد: یکی از عوامل مؤثر در تسهیل‌گری حوزه کتاب و کتابخوانی تأمین منابع است که باید زمینه‌های دسترسی مخاطبان به کتاب را فراهم آوریم.

وی تصریح کرد: نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در آگاهی‌بخشی عمومی در جامعه بسیار مهم است و ضروری است برای عملکرد مؤثرتر و مفیدتر در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ابتدا زمینه دسترسی آسان به کتاب را برای مردم فراهم سازیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت: این تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی در استان فعال هستند و با استفاده از ظرفیت این انجمن‌های مردمی، در زمینه فراگیر کردن مطالعه برنامه‌ریزی می‌شود.

باقلاچی با بیان اینکه بسترهای فرهنگی موجود در استان نسبت به سال‌های گذشته به صورت چشمگیر افزایش یافته است، افزود: این بسترها برای ارتقای توانمندی‌های علمی و افزایش سرانه مطالعه مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به ظرفیت پارک‌ها و فضاهای سبز اردبیل خواستار پیگیری احداث کتابخانه در این فضاها با مساعدت و همکاری شهرداری شد و خاطرنشان کرد: با هدف اهدای کتاب‌های خوانده شده و بلااستفاده در اتاق مدیران با محوریت تأمین منابع کتابخانه‌های روستایی، دورافتاده و کم برخوردار می‌توان به افزایش سرانه مطالعه در این مناطق نیز اقدام کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری اردبیل اضافه کرد: شهرداری‌های استان مکلف به پرداخت به موقع نیم درصد سهم خود هستند که این امر می‌تواند در توسعه فرهنگ کتابخوانی و اجرای طرح‌های فرهنگی سهم بسزایی داشته باشد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین