به گزارش خبرگزاری مهر، حسین سعیدی مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انعقاد تفاهم‌نامه چاپ مشترک کتاب میان «به‌نشر» و « پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی» خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه چاپ مشترک کتاب میان به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) و سازمان انتشارات (پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی) با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و استفاده از ظرفیت های آستان قدس رضوی و به‌نشر به عنوان بزرگترین ناشر شرق کشور در ارائه آثار فرهنگی در ۲۱ بند به امضا رسید.

وی افزود: در این تفاهم نامه ۳۰ عنوان کتاب با همکاری مشترک میان به‌نشر و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ و روانه بازار خواهد شد. «دردانه های دین و دانش»، «موانع فهم قرآن»، «راه بری صادق»، «زن و نظام حقوقی»، «آدرس را عوضی داده اند»، «همسو یا حماسه»، «فیلم نامه» تاریخ سینمای ایران، «دوستان و دوستی ها»، «خودسازی به زبان ساده»، «امام زاده»، «ویزای بهشت»، «گلدان یا گلستان»، «جامه پیامبر»، «تو افسرده نیستی»، «گاهی باید گفت نه»، «مدیرعامل زندگی»، «لبخندهای بی لهجه»، «سایبر سواری با کلاه ایمنی»، «اخلاق فضای مجازی»، «مدیریت زمان»، «شاگرد استاد»، «آدم شدن چه مشکل ممبر شدن چه آسان»، «دخل خرج»، «مشاوران شریف»، «زبان دوم»، «زن و جایگاه ارزشی»، «از حاجی واشنگتن تا حاج کاظم»، «رویای وارونگی»، «یادداشت های یک تروریست»، «شاعر هشت هزار ساله» عناوین این آثار را تشکیل می‌دهند.

سعیدی گفت: انتشارات آستان قدس رضوی در طول سه دهه فعالیت خود توانسته با انتشار افزون بر ۳۰ میلیون نسخه کتاب، کارنامه‌ای درخشان در اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی و ارتقای فرهنگ عمومی کشور از خود برجای بگذارد. شمارگان چاپ اول هر یک از آثار با تیراژ ۲۰۰۰ نسخه تعیین شده است.

مدیرعامل به‌نشر به دسته‌بندی موضوعی آثاری که به صورت مشترک توسط انتشارات آستان قدس رضوی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ می‌رسد، اشاره کرد و گفت: سنت‌های حوزوی، اخلاق و تربیت، بینش و اندیشه، نظام ها و مطالعات انقلاب اسلامی، ادب و هنر و مطالعات فرهنگی اجتماعی سرفصل های موضوعی این آثار را تشکیل می‌دهند.

وی در پایان، با اشاره به نام برخی از مولفان این آثار گفت: مصطفی جمشیدی، جعفر رحمانی، محمد زارعی، سید محمدحسین قدیری، سید ناصر هاشم زاده، الهام کرمی، مرضیه محمدزاده و… از جمله نویسندگانی هستند که نگارش تعدادی از این آثار را بر عهده داشته‌اند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.