خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: این هفته در حوزه کتاب و ادبیات به خصوص در زمینه انتشار کتاب‌های جدید می‌توان گفت هفته شلوغی را پشت سر گذاشته‌ایم به طوری که از میان ده خبر گزارش این هفته ۹ مورد مربوط به انتشار کتاب‌های مختلف با موضوعات متفاوت است و تنها یک خبر مربوط به ارسال بیش از ۳۰۰ هزار عنوان کتاب توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تأمین منابع آن‌ها است.

مشروح گزارش این هفته را در ادامه می‌خوانید:

کتاب «حدیث عنوان بصری» منتشر شد

کتاب «حدیث عنوان بصری، ارزیابی سندی، تحلیل انتقادی نسخه‌ها و شرح متن» تألیف کاوس روحی برندق به‌تازگی توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل روانه بازار نشد شده است.

این کتاب شرح دستورالعمل منسوب به امام صادق (ع) برای سلوک الی الله است و با ۳۰۴ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۹۱ هزار تومان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

کتاب جدید مهدی قزلی درباره زندگی منتشر شد

کتاب «آفتاب آخرین» نوشته مهدی قزلی؛ برش‌هایی کوتاه است از زندگی و زمانه پیامبراسلام؛ حضرت محمد (ص) به تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

این کتاب اولین کتاب از مجموعه ۱۴ جلدی «چهارده‌خورشید، یک آفتاب» است.

۳۰۰ هزار کتاب به کتابخانه های کشور ارسال شد

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای اجرای طرح «انتخاب کتابدار» برای تأمین هدفمند منابع کتابخانه‌های عمومی، ۲۴۰ عنوان از ۶۳ ناشر در قالب ۳۰۱ هزار و ۱۸۴ نسخه کتاب پس از طی مراحل آماده‌سازی، به کتابخانه‌های سراسر کشور ارسال کرد.

مجموعه داستان جدید علی موذنی روانه بازار نشر شد

«جشن طلاق» عنوان مجموعه داستانی از علی موذنی است که به تازگی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است. موذنی در این مجموعه ۵ داستان کوتاه از خود را که برخی از آنها طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب و در دهه شصت و هفتاد نوشته شده است را جمع آوری کرده است.

این‌کتاب با ۹۲ صفحه و قیمت ۳۸ هزار تومان عرضه شده است.

کتاب «محمدسرور» منتشر شد

نوشته فروغ زال؛ زندگینامه خود گفته محمد سرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی به تازگی توسط انتشارات راه یار روانه بازار نشر شده است.

کتاب «محمدسرور» نوشته فروغ زال؛ زندگینامه خود گفته محمد سرور رجایی؛ نویسنده و شاعر افغانستانی به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر شده است.

این کتاب در ۱۲۲ صفحه، با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

کتاب «زمین های مسلح» روانه باز نشر شد

کتاب «زمین‌های مسلح» شامل کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) در عملیات‌های والفجر مقدماتی و والفجر -۱ با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی به‌تازگی توسط نشر ۲۷ منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب چهارمین‌عنوان مجموعه «حماسه ۲۷» است که این‌ناشر منتشر می‌کند و مجموعه‌ای از کتاب‌های کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ در سال‌های دفاع مقدس است و با ۹۱۲ صفحه مصور، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۷۰ هزار تومان منتشر شده است.

خاطرات حاج شیخ مرتضی خاکساردوست منتشر شد

کتاب «بوی نم باروت» نوشته حسین زحمتکش زنجانی به‌تازگی توسط انتشارات خط مقدم منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب خاطرات حاج شیخ مرتضی خاکساردوست را در برمی‌گیرد.

این کتاب با ۴۲۹ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۴۲,۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شد.

کتاب «امپراتوری توهم» راهی بازار نشر شد

کتاب «امپراتوری توهم» نوشته کریس هِجِر به‌تازگی با ترجمه شیما عالی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب با ۳۰۶ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

خاطرات مردمی از روزهای شهادت شهید سلیمانی منتشر شد

کتاب «یک بغض و هزاران مشت»، خاطرات مردمی از روزهای شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم علیرضا اشرفی نسب به تازگی توسط انتشارات «راه یار» روانه بازار نشر شده است. این کتاب دهمین جلد از عناوین ناشر درباره خاطرات مردمی از ایام شهادت سردار سلیمانی است.

این کتاب در ۱۲۰ صفحه، شمارگان ۱۲۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه شده است.

روایت ایرانی‌هایی که خیانت کردند در کتابفروشی‌ها

کتاب «جاسوس بازی ۲» نوشته حمید داود آبادی؛ روایت‌هایی واقعی از ایرانی‌هایی که به کشور خود خیانت کردند توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

در جلد دوم کتاب «جاسوس بازی» با زندگی، عملیات، خیانت و سرنوشت شوم کسانی آشنا خواهید شد که به هر دلیل و انگیزه‌ای به ملت، کشور و خانواده خود خیانت کردند تا بتوانند به دشمنان خدمت کنند!

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین