اخبار انتشارات کتیبه نوین

انتصاب دبیران هفته کتاب و جشنواره کتاب و رسانه

انتصاب دبیران هفته کتاب و جشنواره کتاب و رسانه

خبرگزاری مهر؛ گروه فرهنگ و ادب_فاطمه میرزاجعفری: این هفته در سلسله گزارش‌های یک هفته با کتاب با هشت خبر برتر به میزبانی شما آمده‌ایم.

اخباری از جمله رونمایی و انتشار کتاب، انتصابات مهم برای هفته کتاب، بیستمین جشنواره کتاب و رسانه همچنین فوت یکی از ناشران بزرگ همراه است.

مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

کتاب «قصه شیر و عقاب» رونمایی شد

نشست رونمایی و معرفی کتاب «قصه شیر و عقاب» نوشته صادق وفایی به‌مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، در قالب دویست و شست و یکمین نشست زرین‌قلم دوشنبه ۲۴ مرداد در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

نشست این‌کتاب با اجرای میثم رشیدی مهرآبادی پژوهشگر و خبرنگار، گلعلی بابایی نویسنده و منتقد و نویسنده اثر همراه بود.

رمضانی دبیر هفته کتاب شد

یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران را به‌عنوان دبیر سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

«نگهبان سرو» منتشر شد

رمان «نگهبان سرو» نوشته فاطمه نفری به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این‌کتاب با ۸۳ صفحه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.

«وطنِ من چمدان است» راهی بازار نشر شد

کتاب «وطنِ من چمدان است» گزیده سروده‌های محمود درویش به‌تازگی با ترجمه یدالله گودرزی از طرف نشر گویا منتشر شده است. این مجموعه یکصد سروده از «محمود سلیم حسین الدرویش» شاعر نامدار فلسطینی را دربر می‌گیرد.

پیش از این کتاب «زنی در من قدم می‌زند» از نزار قبانی نیز با ترجمه گودرزی روانه بازار شد و به چاپ‌های متعدد رسید.

کتاب صوتی «خداحافظ سالار» رایگان عرضه شد

کتاب صوتی «خداحافظ سالار» روایتی از زندگی شهید حسین همدانی نوشته حمید حسام که نسخه مکتوب آن توسط نشر ۲۷ بعثت منتشر شده، با همکاری نشر صاد و خبرگزاری مهر به صورتی رایگان عرضه شده است.

صلواتیان دبیر بیستمین جشنواره کتاب و رسانه شد

علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران با صدور حکمی، سیاوش صلواتیان را به‌عنوان دبیر بیستمین دوره جشنواره کتاب و رسانه منصوب کرد.

کتاب «سلام بر سحر» به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «سلام بر سحر» نوشته رضا رسولی روایت تقابل مدرنیته با سنت است که توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل به کتابفروشی‌ها آمد.

محمدتقی انصاریان درگذشت

حاج محمد تقی انصاریان یکی از ناشران بزرگ کتب شیعه در عرصه بین الملل و خادم قرآن چهارشنبه ۲۶ مرداد درگذشت. او مدیر انتشارت بین المللی انصاریان بود و نزدیک به ۵۰ سال خدمات بزرگی در عرصه کتاب‌های اسلامی و شیعی داشت. همچنین در مدت حیات خود توانست قرآن مجید را به ۱۷ زبان مختلف ترجمه، چاپ و منتشر کند.