اخبار انتشارات کتیبه نوین

انتصاب دبیر هفته کتاب و خبرهای خوب از کاغذ

انتصاب دبیر هفته کتاب و خبرهای خوب از کاغذ

خبرگزاری مهر، گروه فرهنگ و ادب: در گزارش مرور اخبار این هفته حوزه کتاب و ادبیات به شش خبر مهم پرداخته‌ایم.

آغاز پیش ثبت نام ناشران برای دریافت کاغذ ایرانی، بهره برداری از کارخانه کاغذ زاگرس شیراز و انتصاب علی رمضانی به عنوان دبیر سی‌ویکمین هفته کتاب از مهمترین خبرهای هفته گذشته بوده است.

همچنین آغاز سی‌وششمین نمایشگاه کتاب مسکو، انتشار فراخوان کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت، تمدید نمایشگاه کتب تاریخ معاصر از دیگر اخباری است که در این گزارش به آن‌ها می‌پردازیم.

مشروح متن این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

آغاز پیش‌ثبت‌نام ناشران برای دریافت کاغذ ایرانی

طبق اعلام مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، ناشران متقاضی خرید کاغذ ایرانی پارس می‌توانند با مراجعه به سامانه توزیع کاغذ درخواست خود را ثبت کنند.

ناشران متقاضی خرید کاغذ ایرانی پارس، می‌توانند پس از مراجعه به سامانه توزیع کاغذ به نشانی paperds.ir درخواست خود را ثبت کنند. پس از تحویل کاغذ توسط کارخانه کاغذ پارس، نسبت به صدور حواله اقدام خواهد شد.

انتشار فراخوان کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت

محمودرضا اکرامی فر دبیر علمی مرحله استانی جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت در استان تهران گفت: فراخوان مرحله استانی بیست و پنجمین کنگره شعر دفاع مقدس و مقاومت در استان تهران در دوازده محور موضوعی منتشر شده است.

وی افزود: محورهای کنگره شامل بخش عمومی شعر دفاع مقدس و مقاومت (شهدا، رزمندگان، آزادگان، جانبازان، خانواده‌ها و…)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌المللی اسلامی، شعر دفاع مقدس، ولایت محوری و جهاد تبیین (پرچم، ایمان و امید، ایران قوی، هویت ملی، محرومیت‌زدایی، حرکت‌های جهادی و….)، است.

تمدید دومین نمایشگاه تخصصی کتب تاریخ معاصر

بنابر اعلام خانه کتاب و ادبیات ایران دومین نمایشگاه تخصصی کتب تاریخ معاصر تمدید شد.

این نمایشگاه که با شعار «تاریخ چراغ راه آینده» از ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲ به صورت مجازی و از طریق سامانه خرید از کتابفروشی آغاز به کار کرده بود تا ۱۰ شهریور ماه ۱۴۰۲ به کار خود ادامه می‌دهد.

۱۵۰۰ کتاب منتشر شده از سوی ۳۸۰ ناشر در ۱۰ سال اخیر، با تخفیف ۲۵ درصدی در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

انتصاب رمضانی به عنوان دبیر سی‌ویکمین هفته کتاب

یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران را به‌عنوان دبیر سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

آغاز به کار سی‌وششمین نمایشگاه کتاب مسکو

سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو از امروز هشتم شهریور با ۳۰۰ غرفه فعال، آغاز به کار کرد و تا دوازدهم شهریور به فعالیت خود ادامه خواهد داد. آئین افتتاحیه رسمی این رویداد از ساعت ۱۲ (به وقت تهران) آغاز شده است.

در سی‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو، خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو، به معرفی و عرضه بیش از ۶۰۰ عنوان کتاب با موضوعات دین، کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، هنر، دفاع مقدس، ادبیات پایداری، ادبیات کلاسیک و معاصر و… پرداخته است.

بهره‌برداری از کارخانه کاغذ زاگرس شیراز

یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگوی تلفنی با برنامه رادیویی «گفتگوی فرهنگی» که از آنتن رادیوگفتگو پخش شد، گفت: سال آینده تمام کتب درسی دانش آموزان ایرانی با کاغذ ایرانی منتشر خواهد شد.

وی افزود: حدود ۴۵ هزار تن کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش است که تماماً توسط کارخانجات داخلی تأمین می‌شود و در کنار آن نیز حدود ۳۰ هزار تن نیز در اختیار حوزه نشر و مطبوعات قرار خواهد گرفت. در پایان سال نیز کارخانه زاگرس شیراز به بهره برداری خواهد رسید که می‌تواند سالی ۴۰ هزار تن کاغذ تولید کند و بنابراین از مجموعه ۳ کارخانه کاغذ در سال آینده حدود ۱۲۰ هزار تن کاغذ در کشور تولید می‌شود که تمام نیاز کشور در بخش فرهنگی را پوشش می‌دهد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین