اخبار انتشارات کتیبه نوین

انتصاب شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و هیئت علمی جشنواره شعر فجر

انتصاب شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و هیئت علمی جشنواره شعر فجر

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: این هفته در مرور رویدادهای مهم حوزه کتاب و ادبیات به ده خبر مهم پرداختیم که از جمله آنها می‌توان به انتشار فراخوان حضور ناشران ایرانی در دهلی و مسقط است که نشان از استفاده فرصت‌ها برای معرفی نشر ایران است، همچنین در بخش دیگری اشاره‌ای به درگذشت فضل‌الله زرکوب داشته‌ایم، در پایان نیز به انتصاب شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب و اعضای هیئت علمی هفدهمین شعر جشنواره فجر اشاره کردیم.

مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

انتشار فراخوان حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه دهلی

با انتشار فراخوان شرکت در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی نو، ناشران فعال، آژانس‌های ادبی، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای مشارکت در و معرفی آثار برتر ایرانی می‌توانند تا هجدهم دی ماه ۱۴۰۱ به ketab.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

درگذشت فضل‌الله زرکوب

فضل‌الله زرکوب، شاعر و ادیب سرشناس معاصر افغانستان روز شنبه دهم دی در آلمان دار فانی را وداع گفت. وی متولد اردیبهشت ۱۳۳۲ بود.

زرکوب مقدمه کتاب «کوسویه در امتداد تاریخ؛ پژوهشی در تاریخ، جغرافیا و رجال کهسانِ هرات» حمیدالله کام‌گار را نوشته بود.

انتشار فراخوان حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه مسقط

بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط از سوم تا دوازدهم اسفند ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با برپایی غرفه ملّی جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

انتصاب دبیر بیست‌ویکمین دوره جشنواره قلم زرین

با تصویب هیأت مدیره انجمن قلم ایران، حمید هنرجو به عنوان دبیر بیست و یکمین دوره جشنواره قلم زرین برگزیده شد.

هنرجو از سال ۸۱ عضو انجمن قلم ایران است و کتاب‌هایی در حوزه شعر و رمان منتشر کرده است.

معرفی برگزیدگان جشنواره پژوهش اسناد کتابخانه ملی ایران

آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملّی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، نجفقلی حبیبی عضو هیأت امنای این سازمان و استادان و پژوهشگران کشور برگزار شد.

به این ترتیب امیر ریسمان باف از خوزستان رتبه اول، سارا سهراب زاده از تهران رتبه دوم و فاطمه آقا شریف از تهران شایسته تقدیر شناخته شد.

انتصاب اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکام جداگانه، علیرضا مختارپور، میثم نیلی، مریم جدلی، علی رمضانی، نادر قدیانی، رحیم مخدومی، سید محمد حسین ظریفیان یگانه، محمدعلی مرادیان، امین کمالوندی، هومان حسن‌پور و فتح‌الله فروغی را به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

انتشار فراخوان دوازدهمین جایزه ادبی یوسف

فراخوان دوازدهمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان تهران با محوریت داستان کوتاه دفاع مقدس منتشر شد.

این جایزه ادبی به ارزیابی داستان‌های کوتاه حوزه دفاع مقدس می‌پردازد و برترین داستان‌ها را در سه گروه بزرگسال، نوجوان و بخش ویژه معرفی می‌کند.

معرفی نامزدهای جشنواره بین‌المللی قصه گویی

نامزدهای بخش علمی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در چهار بخش مقاله، پایان‌نامه و رساله، کتاب و جستارنویسی معرفی شدند.

انتصاب اعضای هیئت علمی جشنواره شعر فجر

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در احکامی جداگانه، اعضای هیئت علمی هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر را منصوب کرد.

بر این اساس، رضا اسماعیلی، حسین اسرافیلی، علیرضا قزوه، جواد محقق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین انصاری نژاد، نغمه مستشار نظامی، حمید هنرجو، مصطفی محدثی خراسانی و علی داودی به عنوان اعضای هیئت علمی هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر منصوب شدند.

افتتاح هفدهمین جشنواره شعر فجر

مراسم افتتاحیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر شنبه ۱۷ دی توسط خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان فارس برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین