اخبار انتشارات کتیبه نوین

انتصاب قائم مقام نمایشگاه کتاب و معرفی نامزدهای جایزه جلال

انتصاب قائم مقام نمایشگاه کتاب و معرفی نامزدهای جایزه جلال

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: این هفته در مرور رویدادهای مهم حوزه کتاب و ادبیات نگاهی به ده خبر مهم داشته ایم که سهم زیادی از آنان را خانه کتاب و ادبیات ایران به خود اختصاص داده است به طوری که چهار خبر مهم از جمله معرفی نامزدهای پانزدهمین جایزه جلال آل احمد، آغاز ثبت نام بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران، اختصاص اعتبار خرید از سامانه خرید از کتابفروشی به اهالی قلم، انتصاب قائم مقام نمایشگاه کتاب را شامل می‌شود.

مشروح این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

انتصاب مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باغ کتاب تهران

مهرداد باقری پبدنی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور حکمی رضا مجدی را به عنوان عضو هیئت مدیره و مدیر عامل مؤسسه باغ کتاب تهران منصوب کرد.

انتقال اسناد هلال احمر به سازمان اسناد و کتابخانه ملی

اداره کل فراهم آوری و ارزشیابی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، در اجرای قانون و مقررات اسناد ملّی و اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در حوزه اسناد ملّی ایران، تعداد ۴۳۳ کارتن از اسناد ارزشمند و بسیار مهم جمعیت هلال احمر را پس از ارزشیابی، شناسایی، تفکیک و بسته بندی به مخازن اسناد آرشیوی معاونت اسناد ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران منتقل کرد.

انتصاب قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با صدور حکمی علی رمضانی را به عنوان قائم‌مقام سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

انتشار فراخوان جشنواره ملی قلم زرین فراخوان

فراخوان بیست و یکمین دوره جشنواره ملی قلم زرین با دبیری حمید هنرجو (دی ۱۴۰۱ لغایت ۱۴ تیر ۱۴۰۲) توسط دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

معرفی نامزدهای پانزدهمین دوره جایزه جلال آل احمد

نشست خبری پانزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد صبح یکشنبه ۱۸ دی با حضور علی رمضانی مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات و وجیهه سامانی دبیر علمی پانزدهمین دوره جایزه جلال در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.

در این نشست نامزدهای بخش رمان، مستند نگاری، نقد ادبی، داستان کوتاه پانزدهمین دوره جایزه جلال آل احمد توسط علی رمضانی و وجیهه سامانی معرفی شدند. همچنین اختتامیه این جایزه فردا شنبه ۲۴ دی از ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

افزایش فروش پویش قهرمان من به ۳۰۰ هزار جلد

همزمان با پایان پانزدهمین دوره از پویش کتابخوانی پویا ویژه کودکان، با استقبال مخاطبان ۳۰۰ هزار جلد از مجموعه کتاب «قهرمان من» در این پویش به فروش رسید.

آغاز ثبت نام بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران

ستاد برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها، تشکل‌های نشر، آژانس‌های ادبی و دیگر فعالان فرهنگی حوزه بین‌الملل دعوت می‌کند از دوشنبه ۱۹ دی ماه تا حداکثر ۱۵ اسفندماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی ketab.ir شرایط و ضوابط حضور در بخش بین‌الملل «سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران» را مطالعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

انتصاب مصطفی رحماندوست به عنوان دبیر جایزه مرغک

حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با صدور حکمی مصطفی رحماندوست را به‌عنوان دبیر «جایزه مرغک» (جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان) منصوب کرد.

اختصاص اعتبار خرید از سامانه خرید از کتابفروشی به اهالی قلم

طبق اطلاعاتی که پیش‌تر منتشر شده، اهالی قلم واجد شرایط، با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند اعتبار خرید کتاب از سامانه خرید از کتابفروشی را دریافت کنند. طبق خبری هم که سه‌شنبه ۲۰ دی منتشر شد، این‌اعتبار از فردا شنبه ۲۴ دی همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) تا شنبه ۱۵ بهمن همزمان با میلاد حضرت علی (ع) برای اهالی قلم قابل استفاده است

درگذشت ابوالفضل خطیبی

ابوالفضل خطیبی نویسنده، شاهنامه‌شناس و پژوهشگر زبان و ادب فارسی چهارشنبه ۲۱ دی ماه در سن ۶۲ سالگی بر اثر عدم موفقیت در عمل پیوند کبد درگذشت. وی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۳۹ در گرمسار بود و آثاری در حوزه‌های تاریخ ایران، زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی ۹ کتاب، ۶۰ مقاله در مجله‌ها و مجموعه‌ها و ۱۵۶ مقاله در دانشنامه‌ها و ۲۳ نقد کتاب داشته است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین