اخبار انتشارات کتیبه نوین

اولین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی سالمندی برگزار می‌شود

اولین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی سالمندی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هم اندیشی اولین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی سالمندی با حضور نمایندگان برخی دستگاه‌های مدعو برگزار شد.

در ابتدای این نشست مسعود صبغی مدیرعامل بنیاد فرهنگ سالمندی با ارائه توضیحات لازم به تشریح اهداف و شیوه‌های اجرایی این طرح پرداخت و گفت: پرداختن به این موضوع، نسبت به میزان اهمیت توجه به موضوعات مختلف سالمندان و در اولویت آنها برنامه‌های فرهنگی، بسیار قابل توجه و ضروری به نظر می‌رسد.

وی به ترویجی بودن ماهیت این طرح اشاره کرد و افزود: ما از این طرح انتظاری متفاوت از طرح‌های اجرایی دیگر داریم و در واقع با نشست‌های مختلفی که با مدیرکل محترم دفتر مطالعات وبرنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته ایم اتفاق نظر بر این بود که با این طرح می‌توان حساسیت لازم نسبت به سالمندان را در جامعه بالا برده و در عین حال با تقویت نقش پذیری اجتماعی سالمندان شرکت کننده در این طرح بتوانیم شرایط مطلوب‌تری در حوزه سلامت روان این عزیزان ایجاد نماییم.

در این نشست حشمتی معاون دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اجرای برنامه‌های مشابه اجرا شده در حوزه کودک و نوجوان، زندان‌ها و حوزه‌های دیگر ابراز امیدواری کرد که این برنامه نیز مانند دیگر برنامه‌ها بتواند جای خود را در بین جامعه هدف که سالمندان هستند، باز کند و اثرات پیش بینی شده را در پی داشته باشد.

وی در خصوص مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در این طرح گفت: موضوع فرهنگ سازی و فعالیت‌هایی با این گستردگی، قطعاً نیاز به مشارکت و هم افزایی دستگاه‌ها و نهادهایی دارد که در یک موضوع مشترک فعالیت دارند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بنیاد فرهنگ سالمندی آمادگی هرگونه همکاری در جریان برگزاری این برنامه را دارد.

در ادامه مهدی امیری معاون ارتقای سلامت شهرداری تهران که به نمایندگی از اداره کل سلامت شهرداری در این نشست حضور داشت، کلیات طرح را ارزنده و بسیار قابل توجه دانست و تاکید کرد: در حوزه اجرا باید دقت داشت نسبت تا متناسب با ویژگی‌ها و روحیات سالمندان این طرح‌ها به اجرا در آمده و نتایج مورد نظر حاصل شود.

امیری با اعلام آمادگی سازمان شهرداری تهران در مشارکت موثر در اجرای این طرح خواست که در خصوص اجرا جزئیات مشخص‌تری ارایه شود تا نحوه و میزان مشارکت‌ها شفاف‌تر گردد.

بنابر اعلام بنیاد فرهنگ سالمندی نزدیک به ۸ دستگاه و نهاد مرتبط از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و دبیرخانه شورای عالی سالمندی دعوت به عمل آمده بود.

لازم به ذکر است که اولین دوره جام باشگاه‌های کتاب خوانی سالمندان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط بنیاد فرهنگ سالمندی از ابتدای آذرماه با شروع ثبت نام متقاضیان در سایت این بنیاد به آدرس: https://salmandiran.ir آغاز گردیده و مراحل ثبت نام در حال انجام می‌باشد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *