اخبار انتشارات کتیبه نوین

اولین عصر کتاب استانی در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

استان فیروز اباد چاپ کتاب در استان کرمان چاپ کتاب در استان گلستان چاپ کتاب در استان‌ها چاپ کتاب در استان هرمزگان چاپ کتاب در استان یزد چاپ کتاب در اصفهان چاپ کتاب در انواع نسخه‌ها چاپ کتاب در اهواز چاپ کتاب در ایران چاپ کتاب در ایلام چاپ کتاب در بندر عباس چاپ کتاب در بوشهر چاپ کتاب در تبریز چاپ کتاب در تعداد کم چاپ کتاب در تهران چاپ کتاب در تیراز کم چاپ کتاب در تیراژ کم چاپ کتاب در چاپخانه چاپ کتاب در خوزستان چاپ کتاب در رشت چاپ کتاب در زنجان چاپ کتاب در ساری چاپ کتاب در ساوه چاپ کتاب در شاهرود چاپ کتاب در شهرستان چاپ کتاب در شیراز چاپ کتاب در قزوین چاپ کتاب در قم چاپ کتاب در کردستان چاپ کتاب در کرمان چاپ کتاب در کرمانشاه چاپ کتاب در کمترین زمان چاپ کتاب در گرگان چاپ کتاب در گلستان چاپ کتاب در مازندران چاپ کتاب در مشهد چاپ کتاب در نسخه پایین چاپ کتاب در نسخه‌های پایین چاپ کتاب در همدان چاپ کتاب در رامسر چاپ کتاب در شمال چاپ کتاب در لرستان چاپ کتاب رایگان چاپ کتاب روی کاغذ گلاسه

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین برنامه «عصر کتاب استانی» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت گرامیداشت اسفندیار آهنجیده، مرید محمدی و علیرحم شایان، روز چهارشنبه ۲۱ آذر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

این برنامه در راستای برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحقق شعار «تهران ایران نیست»، توجه به اهل قلم و ظرفیت‌های استانی خانه کتاب، با همکاری این موسسه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

سلسله برنامه‌های عصر کتاب با هدف گرامیداشت پیشکسوتانی که سال‌ها در عرصه کتاب و پژوهش تلاش کرده‌اند، برگزار می‌شود. این سلسله‌نشست‌ها پیش‌تر در ۱۷ دوره با تجلیل از جمال میرصادقی، زهره زرشناس، آذرتاش آذرنوش، ضیاء موحد، سیداحمد وکیلیان، زنده یاد اسمعیل دمیرچی، محمدعلی مهدوی امیری، زنده یاد غلامحسین صدری افشار، عبدالله کوثری، الریش مارزلف، نوش‌آفرین انصاری، منصوره اتحادیه و حجت الاسلام والمسلمین علی صدرایی خویی، جواد صفی‌نژاد، ولی‌الله محرابی و.. برگزار شده‌اند.

علیرحم شایان متولد ۱۳۱۵ در روستای دزک از توابع شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری است. «پارسی‌سرایان بام ایران؛ زندگینامه و آثار ۵۸۳ تن از شعرا»، «پارسی سرایان بام ایران؛ آثار و زندگینامه ۲۱۰ تن دیگر از شعرای چهارمحال و بختیاری»، «کلارکوه بختیاری»، «نوای یک شاعر: مجموعه دو بیتی‌ها» و…از جمله آثار اوست.

مرید محمدی متولد ۱۳۲۳ در شهر گهرو استان چهارمحال و بختیاری است. وی از شاعران پیشکسوت و برجسته بختیاری است که کتاب‌های «دیوان ملازلفعلی کرانی بختیاری»، «دیوان شیدا میرزا عباس خان چهار محالی دهکردی»، «دوستی شاید»، «گلشن ادب»، «نامه‌های یک معلم» و… از وی منتشر شده است.

اسفندیار آهنچیده متولد ۱۳۲۲در روستای گوچان استان چهار محال و بختیاری است. از جمله آثار وی می‌توان به «از کودتا تا کودتا: سوم اسفند۱۲۹۹ ه.ش تا ۲۸مرداد۱۳۳۲ه.ش»، «ایل بختیاری و مشروطیت»، «خورد اندیشه‌های قانون‌خواهی با حکومت استبدادی در ایران»، «تاریخ و تمدن چهارمحال و بختیاری»، «جامعه‌شناسی آموزش و پرورش»، «شناخت تاریخ آموزش و پرورش اسلام و ایران» و… اشاره کرد.

مراسم گرامیداشت اسفندیار آهنجیده، مرید محمدی و علیرحم شایان روز چهارشنبه ۲۱آذر از ساعت ۹ در شهرکرد، تقاطع بلوار آیت الله کاشانی و فارابی، مجتمع فرهنگی و هنری غدیر  برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

زم برای چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *