به گزارش خبرنگار مهر، قاسم محمد طهرانی، ظهر چهارشنبه در اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان تهران در سال جاری که با حضور مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، حامد شایان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران، محمد خراسانی زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، علیرضا زند وکیلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران، در سالن جلسات فرمانداری تهران برگزار شد گفت: در تهران با نهادها و بخش‌های مختلف جلسات فنی و عمرانی زیادی داریم و این نخستین جلسه فرهنگی است که طی این چند ماه داشته ایم.

وی گفت: ترویج کتابخوانی و توسعه فرهنگ مطالعه و علاقمند کردن مردم پایتخت به خواندن امری مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی شهر تهران است.

محمد طهرانی بیان داشت: ما باید داشته‌هایمان را به جا خرج کنیم، سازمان‌ها و ادارات فرهنگی -آموزشی همچون اداره کل کتابخانه ها، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش پرورش با داشتن کتابخانه در مناطق مختلف شهر تهران در حال ارائه خدمات به مردم فهیم پایتخت هستند.

وی عنوان داشت: با یک هم افزایی و تعامل سازنده بین کتابخانه ها می‌شود اقدامات مفیدی در راستای گسترش کتابخوانی و ترویج مطالعه در تهران انجام داد.

فرماندار تهران تاکید کرد: ما امروز به ایجاد فضای کتابخانه‌ای در شهر تهران چندان نیاز نداریم اما مساله ما این است که تفکر کتابخوانی نداریم. شخصیت اول کشور ما یعنی مقام معظم رهبری کتابخوان هستند؛ با همه دغدغه‌هایی که دارند اما کتاب می‌خوانند، بنابراین مساله اول ما کتاب نیست، کتابخوان است.

وی افزود: درک متقابل شرایط روز از سوی دیگر می‌تواند به ما کمک کند و امروز همه ما نسبت به مسائل فرهنگی دغدغه مند هستیم و می‌دانیم که در نهادها و بخش‌های مختلف اولویت‌هایی همچون فرهنگ، تربیت، اخلاق و دین وجود دارد.

محمد طهرانی افزود: از سوی دیگر ما در تهران آسیب‌های اجتماعی شهرهای دیگر ایران را هم داریم؛ افراد متعدد از شهرستان‌های مختلف و از جای جای ایران به جهت کسب درآمد و تحصیل به تهران مهاجرت کرده اند؛ به همین دلیل توجه به امر کتابخوانی و برگزاری برنامه‌های فرهنگی مناسب می‌تواند کمک شایانی در رفع آسیب‌های اجتماعی باشد؛ تهران خودش به معنای واقعی مناطق محروم زیادی دارد و نیاز به کمک ویژه دارد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین