به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت جایزه، جوایز هوگو ۲۰۱۸ که در بخش‌های مختلف هر سال به بهترین‌های علمی-تخیلی سال اهدا می‌شود، برندگان خود را معرفی کرد.

در بخش بهترین رمان که شامل داستان‌های با بیش از ۴۰هزار واژه است، «آسمان سنگی» نوشته ان.کی.جمیسین به عنوان برنده انتخاب شد.

«امپراتوری درحال‌ فروپاشی» نوشته جان اسکازی، «نیویورک ۲۱۴۰» نوشته کیم استنلی رابینسون ، «زادگاه» نوشته آن لکی، «حیله جنگی کلاغی» نوشته یون ها لی و «۶ هوشیار» نوشته مور لافرتی دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش بهترین رمان کوتاه(نوولا) که شامل داستان‌های با شمار واژگان بین ۱۷۵۰۰ تا ۴۰هزار می‌شود، «همه سیستم‌های قرمز» نوشته مارتا ولز به عنوان برنده انتخاب شد. «و بعد آنها آنجا بودند» نوشته سارا پینسکر،  «بینتی: خانه» نوشته ان‌ندی اوکورافور، «جریان‌های سیاه بهشت» نوشته جی‌وای یانگ، «پایین در میان چوب‌ها و استخوان‌ها» نوشته سینان مک‌گوایر و «رود دندان‌ها» ‌نوشته سارا گیلی دیگر نامزدهای این بخش بودند.

جایزه بهترین رمان خیلی کوتاه یا «نوولت» که به داستان‌های با شمار واژگان بین ۷۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ اطلاق می‌شود نیز به «زندگی مخفی ربات‌ها» اهدا شد.

«به تجربه سرخپوستی درست‌تان خوش‌آمد می‌گوییم»  نوشته ربکا رون‌هورس به عنوان بهترین داستان کوتاه و «جهان ۵ خدا» نوشته لوییس مک‌مستر به عنوان بهترین داستان سریالی انتخاب شدند. «هیولاها» نوشته مارجری ام.لیو نیز جایزه بهترین رمان گرافیکی را از آن خود کرد.

جایزه هوگو برای بهترین رمان، سالانه توسط «انجمن جهانی داستان‌های علمی تخیلی» از سال ۱۹۵۳ اهدا می‌شود.

نامزدهای اولیه از ماه ژانویه تا ماه مارس و توسط اعضا تعیین می‌شوند و رای‌گیری برای انتخابات پنج نامزد نهایی، تقریبا در فاصله آوریل تا ژوییه بر پا می‌شود.

جایزه هوگو قدیمی‌ترین و از معتبرترین جوایز در زمینه داستان نویسی علمی-تخیلی و خیال‌پردازی است و به افتخار هوگو گرنزبک بنیان‌گذار نخستین مجله علمی-تخیلی با نام «داستان‌های شگفت‌انگیز»،  نام‌گذاری شده‌است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.