اخبار انتشارات کتیبه نوین

برپایی نمایشگاه کتاب دین با ۲۱ هزار عنوان کتاب در قم

برپایی نمایشگاه کتاب دین با ۲۱ هزار عنوان کتاب در قم

به گزارش خبرنگار مهر، حمید خرمی عصر سه شنبه در نشست خبری برگزاری ششمین نمایشگاه ملی کتاب دین اظهار داشت: امسال این نمایشگاه به صورت بین المللی برگزار نمی‌شود اما ۱۰ ناشر از کشورهای سوریه، لبنان، بحرین و عراق در این نمایشگاه آثار خود را عرضه خواهند کرد.

خرمی ابراز داشت: نمایشگاه کتاب دین در روز چهارشنبه هفته جاری با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محل نمایشگاه دائمی استان قم در خاک فرج برپا می‌شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب دین ادامه داد: این نمایشگاه از ۲۶ بهمن ماه تا یکم اسفند به مدت یک هفته میزبان علاقه مندان به کتاب خواهد بود.

وی افزود: نمایشگاه کتاب دین صبح‌ها از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۱ در دایر می‌باشد.

خرمی با بیان اینکه بیش از ۱۰ نشست تخصصی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه برپا خواهد شد افزود: ناشران توانمند کشور در این نمایشگاه آخرین محصولات خود را در طی سه سال اخیر عرضه می‌کنند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ ناشر با ۲۱ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب دین در قم حضور می‌یابند.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان قم همچنین ابراز داشت: ۶۰ درصد ناشران نمایشگاه کتاب دین از استان قم هستند و برخی از ناشران حوزه کودک و نوجوان نیز در این نمایشگاه محصولات خود را عرضه خواهند کرد.

خرمی با بیان اینکه سه میلیارد تومان بن کارت ویژه نمایشگاه کتاب دین توزیع می‌شود افزود: ۲۰ درصد بن کارت‌ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد و بقیه توسط مخاطبان تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: برای عموم شهروندان ۳۰۰ هزار تومان، برای طلاب و دانشجویان مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و همچنین برای اساتید حوزه و دانشگاه میزان ۶۰۰ هزار تومان بن کارت در نظر گرفته شده است.

مدیر اجرایی نمایشگاه کتاب دین ادامه داد: افراد با پرداخت ۸۰ درصد مبلغ می‌توانند از این بن کارت‌ها استفاده کنند.

وی همچنین ابراز داشت: ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب دین علاوه بر بن کارت‌های نمایشگاه بین ۱۰ تا ۳۰ درصد محصولات خود را با تخفیف ارائه می‌دهند.

خرمی با بیان اینکه استان قم در زمینه انتشار کتاب‌های دینی مقام نخست کشوری را دارد ابراز داشت: قم در حوزه‌های عمومی نیز مقام دوم کشوری را دارد و هم اکنون ۱۵۰۰ ناشر و همچنین ۳۰۰ کتاب فروشی و ۵۰۰ چاپخانه در قم مشغول به فعالیت هستند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین