اخبار انتشارات کتیبه نوین

برگزاری برنامه «عصر تجربه» با حضور نویسنده دفاع مقدس در اصفهان

برگزاری برنامه «عصر تجربه» با حضور نویسنده دفاع مقدس در اصفهان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

به گزارش خبرنگار مهر، برنامه «عصر تجربه» با حضور مجید قیصری نویسنده دفاع مقدس در اصفهان که خود تجربه حضور در جنگ را دارد برای علاقه مندان به نویسندگی از ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۰ شهریورماه در فضای باز عمارت سعدی واقع در خیابان استانداری، گذر سعدی برگزار می‌شود.

مدیر واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اصفهان در این ارتباط گفت: واحد آفرینش‌های ادبی با همکاری قلمستان با دعوت از نویسندگان و شاعران برگزیده کشور برنامه «عصر تجربه» را به شکل ماهانه برگزار می‌کند و هنرمندان نویسنده و شاعر در این برنامه تجارب خود را راجع به تولید کتاب و آثارشان در اختیار حضار قرار می‌دهند.

محمداسماعیل حاجی علیان افزود: این ماه نیز از مجید قیصری نویسنده کتاب‌های معروفی چون شماس شامی، دعوت کردم تا ضمن بیان تجارب خود در خصوص نگارش این دو کتاب، نکاتی نیز در خصوص نویسندگی بیان کند.

حاجی علیان تصریح کرد: در حاشیه برگزاری برنامه «عصر تجربه» از کتاب «شیرنشو» تازه‌ترین اثر مجید قیصری رونمایی خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند این کتاب را با امضای نویسنده خریداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: «شیرنشو» توسط انتشارات کتابستان منتشر شده است و در خصوص برگزاری تعزیه در شهرستان‌های دماوند است.

مدیر واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اصفهان تاکید کرد: این برنامه در فضای باز عمارت سعدی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند برخی از کتاب‌های این نویسنده را نیز در این برنامه تهیه نمایند.

وی تاکید کرد: داستان‌های قیصری در حقیقت کوله‌بار زخم‌ها، یادها و شهود هنرمندی است که سال‌های نوجوانی خود را پشت خاکریزها و زیر آتش‌باران روزهای جنگ گذرانده است. وی سعی کرده است تا از خاطرات جنگ تنها به روایتی ساده بسنده نکند بلکه خواسته است داستان‌های ماندگاری بسازد که به روایت عواطف انسانی و موقعیت‌های مختلف در پس‌زمینه‌ای به نام جنگ بپردازد.

گفتنی است مجید قیصری نویسنده‌ای که با داستان‌های جنگی‌اش شناخته شده است؛ وی در سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد و در اوایل دهه ۷۰ به طور جدی به نوشتن داستان کوتاه پرداخت. مجموعه داستان «صلح»، رمان «جنگی بود، جنگی نبود»، مجموعه داستان «طعم باروت» و مجموعه داستان «نفر سوم از سمت چپ» محصول تلاش‌های او در زمینه داستان‌نویسی در دهه هفتاد است. وی برای کتاب‌های نگهبان تاریکی، باغ تلو، گوساله سرگردان، سه دخترگل فروش، ضیافت به صرف گلوله و…جوایز متعددی نیز دریافت کرده است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *