معصومه حسنی خونسار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی با عنوان «نهال امید» در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی افزود: دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی با عنوان «نهال امید» در استان کرمانشاه به میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه برگزار و عموم مردم مخاطب هدف دومین دوسالانه جشنواره قصه گویی هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه تصریح کرد: در این جشنواره ۲ گروه کتابداران شامل دانشجویان رشته کتابداری، کتابداران شاغل نهادی مشارکتی و غیره و همچنین تمامی علاقه مندان شامل مادران، مربیان و شاغلان سایر دستگاه‌ها مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون مساجد و غیره به رقابت می‌پردازند.

حسنی خونسار گفت: بخش‌های جشنواره قصه گویی صحنه‌ای، دیجیتال و در سه سطح ملی، منطقه‌ای و استانی است.

وی با اشاره به بخش‌های جشنواره قصه گویی، اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در بخش قصه‌گویی صحنه‌ای می‌توانند فیلمبرداری از قصه‌گویی خود به صورت حضوری و بر صحنه بدون استفاده از جلوه‌های صوتی و تصویری، تدوین و به وبگاه جشنواره ارسال کنند.

حسنی خونسار در خصوص مراحل اجرایی دوسالانه «نهال امید» و زمان آن، خاطرنشان کرد: علاقمندان برای شرکت در جشنواره تا ۳۱ مرداد ماه مهلت دارند پس از ثبت نام در وبگاه، ویدئویی از قصه گویی خود را حداکثر چهار اثر، فیلمبرداری و ضبط کرده و به وبگاه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه بیان کرد: در مرحله مقدماتی استانی از ۱۲ نفر برتر این مرحله در استان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به نسبت میزان مشارکت در ۲ بخش (هر بخش سه نفر) قصه گویی صحنه‌ای و دیجیتال از ۶ نفر کتابدار با ۶ نفر سایر شرکت کنندگان تقدیر خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین