اخبار انتشارات کتیبه نوین

برگزیدگان توسعه و ترویج کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری معرفی شدند

برگزیدگان توسعه و ترویج کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه توسعه و ترویج کتاب‌خوانی، ویژه مربیان مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد و برگزیدگان آن همزمان با سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

براین اساس در بخش «طرح توسعه و ترویج کتاب‌خوانی: برگزیدگان عبارتند از: سمیه مایلی از استان کرمانشاه نام طرح «از کتاب تا کتیبه»، زهرا حسنخانی از استان مرکزی با طرح «کتاب برتر» و راضیه یزدان‌پناهی و فاطمه صفرپور از استان اصفهان نام طرح «بربال سیمرغ (دفتر ستاره‌ها)».

همچنین در این بخش پروین کوهی‌پور از استان چهارمحال و بختیاری با طرح «رنگ به رنگ کتاب»، مریم شاه‌محمدی از استان کرمانشاه با طرح «سیمرغ دانایی»، آسیه مقصود از استان خراسان رضوی با طرح «فانوس»، ماندانا واحدی از استان تهران با طرح «قند و پند»، عباس حدادیان از استان اصفهان با طرح «اطلس کتاب»، الهام مرادی از استان کرمانشاه با طرح «دور دنیا»، کتایون باقلی از استان کرمانشاه با طرح دیواری با عنوان «ماه من، ماه ما»، مرضیه دقایقی از استان خوزستان با طرح «یار هم کنار هم» و فاطمه ابراهیمی از استان آذربایجان شرقی با طرح «درخت تنومند» شایسته تقدیر معرفی شدند.

برگزیدگان ساخت «کتاب‌های حسی- لمسی» (مربوط به اعضای نابینا و کم‌بینا عضو مراکز فراگیر کانون) نیز به ترتیب اولویت عبارتند از: نسرین ریوندی از استان تهران نام کتاب «کی بود؟ کی بود؟ گوزنی بود»، زهرا حسنخانی از استان مرکزی نام کتاب «زال و سیمرغ»، مریم اسدی از استان تهران نام کتاب «نخودی نرو تو دیگ آش»، رؤیا خاکپور از استان تهران نام کتاب «توتو عنکبوت زرنگ»، فاطمه آخوندی از استان خراسان رضوی نام کتاب «نوش جان موش کوچولو»، پروین کوهی‌پور از استان چهارمحال و بختیاری نام کتاب «به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند»، سعیده حلاج‌زاده از استان آذربایجان غربی نام کتاب «موجودی عجیب در تاریکی» و مریم شاه‌محمدی از استان کرمانشاه نام کتاب «خانه‌ای برای بچه خرس».

توسعه و ترویج کتاب‌خوانی میان کودکان و نوجوانان، با هدف ایجاد انگیزه، علاقه و لذت خواندن در برنامه روزانه‌ی آنان است. ترویج روحیه کتاب‌خوانی و ایجاد حس لذت از مطالعه در کودکان و نوجوانان از رسالت‌های مهم مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که همواره در مراکز کانون از طریق فعالیت‌های کتاب‌محور فرهنگی، هنری و ادبی اجرا می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین