اخبار انتشارات کتیبه نوین

بیان اصیل، واقعی و زیبا، ویژگی آثار بانوان نویسنده است

انتشارات شیراز استان فارس نشر کتاب چاپ کتاب فیپا شابک مجوز کتاب طراحی ویرایش صفحه آرایی ویراستاری کتیبه انتشارات کتیبه نوین پایان نامه چاپ کتاب قطع کتاب عطف کتاب قلم و فونت صحافی ناشر تایپ تالیف گردآوری ترجمه پخش کتاب کارت کتاب نمایشگاه جلد چاپخانه امتیاز مصاحبه کنکور دکتری نحوه محاسبه امتیازات آموزشی و پژوهشی در مصاحبه کنکور دکتری چرا باید کتاب چاپ کنیم؟ امتیاز مصاحبه کنکور دکتری نحوه امتیاز دهی در مصاحبه دکتری آیین نامه نحوه ارزیابی مصاحبه شوندگان دکتری نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مصاحبه شوندگان دکتری نحوه امتیازدهی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد امتیاز مصاحبه کنکور دکتری داشتن کتاب تألیف و ترجمه کنکور دکتری منابع دکتری مصاحبه دکتری تقویت رزومه مقاله رساله دکتری دکترا تبدیل پایان نامه به کتاب هزینه چاپ کتاب چاپ کتاب دانشجویی چاپ کتاب تیراژ کم پایان نامه کارشناسی ارشد اخبار کنکور دکتری چاپ کتاب دانشجویی منابع کنکور دکتری هزینه چاپ کتاب تقویت رزومه تبدیل پایان نامه به کتاب چاپ کتاب تیراژ کم پایان نامه کارشناسی ارشد مصاحبه رزومه دکتری دکترا رساله مقاله مقاله پژوهشی مقاله علمی پژوهشی دانلود کتاب زبان اخبار

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آناهیتا آروان، مربی مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رودسر در استان گیلان امسال جایزه اثر منتخب بخش داستانی هفتمین دوره این رویداد ادبی را با کتاب «بگذار تروا بسوزد» به خود اختصاص داد.

او که به موفقیت بانوان نویسنده و یا به طور کلی بانوان هنرمند اعتقادی راسخ دارد، بر این اعتقاد است که فرصت حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کارکردن با بچه‌ها، فرصت و خوشبختی کوچکی نیست و برای هر نویسنده و یا هنرمندی، تجربه زیستی مداوم با کودکان و نوجوانان، دست‌کم تمرین خوبی برای دوری از همه ناراستی‌های ویرانگر است.

آروان به‌عنوان یک مربی کودکان درباره‌ ارتباط این اثر با فضای کاری‌اش در کانون توضیح داد: اگرچه بیش از ۱۷ سال است عضو خانواده کانون هستم و با افتخار برای کودکان و نوجوانان و در کنار آن‌ها کار می‌کنم و همیشه در تلاش هستیم تا از هم بیاموزیم، اما کتاب «بگذار تروا بسوزد» – که از سوی انتشارات علمی فرهنگی منتشر شده – رمانی برای بزرگ‌سالان است که حتی یک کودک یا نوجوان در آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: این اثر نه درباره کودکان است و نه برای آن‌هاست ضمن اینکه فکر می‌کنم هر نویسنده حرفه‌ای اگر به ضرورت نوشتن رسیده باشد خیلی به دنبال تاثیر گرفتن از جایی یا از کسی نیست و نویسنده می‌نویسد چون نوشتن برای او ضرورت است.

او معتقد است: اگر در نوشتن انگیزه قدرت‌مند درونی وجود داشته باشد برای تشدید آن، به هیچ محرک دیگری نیاز نیست و کار چه برای بزرگ‌سال باشد یا کودک و نوجوان، مانعی در مسیر آن وجود نخواهد شد.

برگزیده جایزه پروین اعتصامی گفت: رمان «بگذار تروا بسوزد» قصه نامکرر عشق‌ها، اعتمادها، رنج‌ها و احساسات پیچیده آدمی است.

به گفته‌ آروان، این رمان داستان عبور از واقعیت‌های ویرانگری است که هر انسانی در زندگی خود ناگزیر باید آن را پشت سر بگذارد.

وی یادآور شد: در این اثر انسانِ محوری یا مرکزی، زن است که در مواجهه با این واقعیت‌ها باید مدام خودِ متلاشی شده‌اش را بازسازی کند و هر بار با هیاتی سخت‌تر و با بینشی ژرف‌تر به ستایش زندگی بنشیند.

آروان از منتقدان پایگاه نقد داستان بنیاد ادبیات داستانی است و در حال حاضر نیز در حال نگارش رمان جدیدی با تمرکز بر زن هنرمند و آگاهی است که در هر شرایط احساساتش را می‌شناسد و برای فهم بهتر و زیباتر جهان تلاش می‌کند.

او از سال ۷۹ برای همکاری با کیهان بچه‌ها دعوت شد و بیش از یک دهه در این نشریه فعالیت کرد و در سال ۸۴ اولین مجموعه داستانی او با عنوان «پسرم قدش بلند است» در انتشارات سوره مهر منتشر شد، رمان «بگذار تروا بسوزد» نیز سال ۹۶ از سوی انتشارات علمی فرهنگی به چاپ رسید و امسال به عنوان تنها اثر در بخش آثار داستانی جایزه پروین انتخاب و معرفی شده است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *