مدیریت: دکتر داودی 09172203400

انتشارات کتیبه نوین

تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب

 تبدیل پایان نامه و رساله دکتری به کتاب

از جمله دغدغه‌های بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالا این است که پس از دفاع از پایان نامه و مکتوب شدن آن، این اثر با ارزش به کتابخانه دانشگاه منتقل شده و از دسترس افراد زیادی در جامعه دور می‌گردد. یکی از اهداف اصلی این انتشارات ارتقاء سطح علمی کشور بوده که همین امر باعث شده که این انتشارات بر آن شود که به دانشجویان فرهیخته کشور کمک نماید تا حاصل پژوهش خود را به کتاب تبدیل کنند و علاوه بر کار فرهنگی انجام شده برای دانشجویان نیز امتیاز داشته و باعث تکمیل  رزومه آن‌ها نیز می‌گردد. پژوهشگرانی که قصد چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه ی خود به کتاب و یا چاپ کتاب از پایان نامه ی خود را دارند و می خواهند با چاپ کتاب رزومه دکترای خود را تقویت کنند (فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و اساتید دانشگاه ها و نویسندگان و …) قبل از تبدیل پایان نامه خود به کتاب و جزوه درسی خود به کتاب و یا چاپ هرگونه کتاب مطالب زیر را به دقت مطالعه فرموده تا با کسب آگاهی بیشتر از شرایط چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب بتوانند اقدام کنند. انتشارات کتیبه نوین این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد تا بتوانید با حداقل هزینه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنید. تبدیل پایان نامه به کتاب شرایط خاصی را نمی طلبد و افراد  متقاضی می توانند با کمی تغییرات در پایان نامه خود امکان تبدیل پایان نامه به کتاب را فراهم آورند.

توجه: انتشارات کتیبه نوین با داشتن کادری مجرب و اساتید خبره دانشگاهی، کار تبدیل پایان نامه به کتاب را در بیش از ۵۰رشته دانشگاهی و تخصصی انجام می دهد.

اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب در چیست؟

داشتن کتاب (تألیف و ترجمه) دارای امتیاز بالایی در مصاحبه دکتری در هر رشته‌ای است. در ضمن تاثیر کتاب بر روی مصاحبه گر قطعاً تاثیری بیشتر نسبت به بقیه موارد می باشد. اگر شما دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل یا استفاده از مدرک تحصیلی خود را دارید باید رزومه قوی داشته باشید تا در امور آموزشی و پژوهشی مختلف از آن‌ها استفاده نمایید. برای مثال برای دانشجویانی که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را دارند، داشتن یک کتاب تألیفی یا ترجمه‌ای یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. همچنین برای افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های جذب هیئت علمی را دارند لزوم ارائه یک یا چند کتاب در کنار مقالات و پژوهش‌ها غیر قابل اجتناب است. این ضرورت‌ها در کنار منابعی که دانشجویان در اختیار دارند می‌تواند راه را برای چاپ کتاب آنان همواره سازد. یک دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری که از تز و رساله خود دفاع کرده است بهترین موقعیت را در اختیار دارد که از این کار خود استفاده نماید و آن را تبدیل به یک کتاب نماید. این کتاب می‌تواند شامل تمامی بخش‌های پایان نامه یا تنها فصل خاصی از آن باشد. مرکز چاپ و نشر کتاب کتیبه نوین آمادگی دارد با همکاری اساتید خود بهترین راه ممکن برای داشتن کتاب را به شما معرفی نماید و در این راه تا گام آخر در کنار شما باشد.

بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد نمی‌دانند که با هزینه‌های بسیار کم می‌توانند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند. از آنجایی که یک کتاب علمی که برگرفته از پایان نامه باشد، در مصاحبه دکترا و آزمون‌های استخدامی، امتیاز مثبت محسوب می‌شود، لذا به همه عزیزانی که پایان نامه خود را در دست دارند توصیه می‌شود آن را به کتاب تبدیل کنند.

تبدیل پایان نامه به کتاب با هزینه‌ای بسیار کم امکانپذیر است. کسانی که استخدام هستند یا برای مصاحبه، قصد چنین کاری را دارند، لازم نیست که کتاب خود را در تیراژ بالا مثلاً بالای ۱۰۰۰ جلد چاپ کنند. آن‌ها می‌توانند کتاب خود را در تیراژهای کم مثلاً ۳۰ یا ۶۰ جلد چاپ کنند و البته در کتاب چاپ شده آنها تیراژ کتاب ۱۰۰۰ جلد نوشته می‌شود و چیزی از اعتبار کتاب نمی‌کاهد. همچنین کتاب با اخذ مجوز چاپ از وزارت ارشاد و اخذ شابک ISBN از اداره شابک و نیز اخذ فیپا از کتابخانه ملی، در وزارت ارشاد و کتابخانه ملی ثبت و اعلام وصول می‌شود و دارای همه امتیازات لازم جهت ارائه در رزومه‌های تحصیلات تکمیلی و یا رزومه‌های اخذ دانشیاری، شغلی و ارتقای تحصیلی معلمان و مربیان خواهد بود.

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، شاغلید، هنرمندید، استادید، دانشجو هستید و … چاپ کتاب برای شما به منزله اعتبار علمی می‌باشد. شما با چاپ کتاب در زمینه فعالیت خود می‌توانید وجهه‌ای کاملاً متفاوت با قبل پیدا کرده و در زمینه فعالیت خود فرد موفق‌تری باشید و با چاپ مطالب و کتاب خود، به عرضه و نمایش غنای علمی‌تان بیافزائید و قدمی مؤثر در راه ارتقا دانش کشورمان بردارید. تلاش انتشارات کتیبه نوین بر این است که با کمترین هزینه، بهترین کیفیت و بیشترین خدمات در خدمت شما عزیزان باشیم.

امتیاز چاپ کتاب از پایان‌نامه و رساله دکتری

۱. دریافت امتیاز پژوهشی و چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

اگر شما هم دانشجو باشید حتماً می‌دانید که این روزها شرط موفقیت در بیشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دکتری تخصصی داشتن یک رزومه قوی و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته این شرایط در بیشتر کشورها وجود دارد و شرط پذیرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دکتری به نظر اساتید مصاحبه شونده بستگی دارد. بنابراین شما باید هم از دید کمی بتوانید نمره بالایی را در مصاحبه کسب کنید و هم از دید کیفی بتوانید تأثیر مثبتی بر دیدگاه اساتید مصاحبه شونده برجای بگذارید. در اینجا درباره تأثیر چاپ کتاب در مصاحبه دکتری نکاتی را توضیح خواهیم داد.

تجربه افرادی که در مصاحبه دکتری شرکت کرده‌اند نشان می‌دهد که اگرچه از مجموع ۴۰ امتیاز مصاحبه دکتری تنها ۴ نمره به تألیف یا ترجمه کتاب اختصاص دارد اما در واقع باید به تاثیرات غیرمستقیم آن نیز اشاره کرد. هم اکنون هر مقاله بین ۱ تا ۷ امتیاز در مصاحبه دکتری دارد و کتاب ۴ امتیاز. اما از سوی دیگر بسیاری از اساتید نگارش و چاپ کتاب را سندی می‌دانند مبنی بر اینکه دانشجوی مورد نظر کیفیت بالایی دارند. به خصوص در سال‌های اخیر که چاپ مقالات توسط مؤسسات افزایش یافته است، بسیاری از اساتید مصاحبه کننده می‌دانند که مقالات دانشجویان معمولاً کیفیت بالایی ندارد و اعتماد خود را به مقالات از دست داده‌اند.

از سوی دیگر برخی معتقدند با توجه به اینکه برای چاپ کتاب باید از فیلترهای متعددی عبور کرد، بنابراین دانشجویی که توانسته است کتابی را از پایان نامه ارشد خود چاپ کند یا توانسته است یک کتاب انگلیسی به روز را ترجمه کرده و به چاپ برساند دارای مهارت و استعداد خوبی برای تحصیل در دوره دکتری است. این دیدگاه باعث می‌شود که اساتید مصاحبه کننده در بخش‌هایی که دادن نمرات به تشخیص خودشان بستگی دارد شما را در اولویت قرار دهند. توصیه انتشارات کتاب کتیبه نوین این است که برای روز مصاحبه دکتری حداقل یک کتاب تألیفی و یک کتاب ترجمه شده داشته باشید تا از مزایای بی‌شمار آن استفاده نمایید.

۲. کم هزینه بودن چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله

دانشجویانی که برای مصاحبه دکتری قصد دارند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند در نظر داشته باشند که هزینه چاپ کتاب کمتر از هزینه چاپ مقاله در مجلات بین المللی ISI می‌باشد. همچنین شما برای دریافت امتیاز در مصاحبه دکتری نیازی به چاپ کتاب در تیراژهای بالا ندارید و می‌توانید کتاب خود را به تعداد ۱۰ جلد هم چاپ کنید در حالی که داخل کتاب تیراژ ۱۰۰۰ زده می‌شود.

۳. آسان‌تر بودن چاپ کتاب

چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله آسان‌تر و بی دردسرتر است. در چاپ مقاله، امکان اینکه مجله جعلی باشد یا در لیست بلک وزارتین قرار گیرد وجود دارد و از زمان انتخاب مجله تا چاپ مقاله این نگرانی با نویسنده همراه خواهد بود. در صورتی که در چاپ کتاب، بعد از آماده سازی فایل نهایی، تمامی مراحل چاپ (صفحه آرایی، دریافت شابک، فیپا، مجوز چاپ، طراحی روی جلد و چاپ) توسط خود انتشارات انجام می‌گیرد و نویسنده هیچ دغدغه و نگرانی نخواهد داشت. شماره فیپا وشابک … هم قابل پیگیری از کتابخانه ملی و اداره شابک است.

۴. چاپ کتاب در کوتاهترین زمان

تبدیل پایان نامه به کتاب حدوداً ۳۰-۳۵ روز زمان لازم دارد در حالی که اکثر مجلات ISI در این مدت زمان یک ماهه نتیجه داوری مقاله را مشخص می‌نمایند و بعد از پذیرش حداقل دو ماه هم برای چاپ زمان لازم دارند.

۵. ثبت شدن کتاب در کتابخانه ملی

بعد از دریافت شماره شابک یا ISBN و فیپا، مشخصات کامل کتاب شما در کتابخانه ملی ثبت می‌گردد. جستجوی شابک و فیپا

6. تقویت رزومه و دریافت امتیاز اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

اساتید و هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با چاپ کتاب در زمینه‌ی تخصصی خود و پژوهش‌هایی که انجام می‌دهند می‌توانند رزومه علمی خود را تقویت نموده و برای کسب مدارج بالاتر امتیاز دریافت نمایند.

7. دریافت کسری خدمت دوره سربازی

آن دسته از افرادی که در حین خدمت سربازی و یا در حال اعزام هستند نیز با توجه به دستورالعمل‌های مشخص‌شده از طرف ارگان‌های مرتبط با وظیفه خدمت سربازی می‌توانند با چاپ کتاب برای دریافت کسری خدمت اقدام نمایند.

8. تقویت رزومه پژوهشی برای استخدام در سازمان‌های دولتی و خصوصی و ترفیع شغلی

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها در شرایط استخدامی خود علاوه بر آزمون، رزومه پژوهشی و تحصیلی افراد را مورد بررسی قرار می‌دهند و هرچقدر این رزومه پربارتر باشد امتیاز دریافت شده و شانس قبولی در استخدام بالاتر خواهد بود.

9. ورود به انجمن نخبگان و توسعه نگرش علمی دانش آموخته

برای افراد و علاقه‌مندانی که تمایل دارند در انجمن نخبگان وارد شوند داشتن کتاب چاپی امتیاز بالایی دارد لذا در صورت تبدیل پایان نامه به کتاب می توانید از این امتیاز استفاده کنید.

10. کمک به بالا بردن سطح علمی و تحقیقاتی کشور

پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری به طور معمول فقط از طریق کتابخانه دانشگاه‌های مربوطه برای افراد علاقمند قابل دسترس است، با این وجود تبدیل پایان‌نامه به کتاب و انتشار از طریق مؤسسات انتشاراتی به دسترسی آسان‌تر عموم مردم به مطالب علمی کمک می‌کند.

11. افتخارآفرینی و کسب اعتبار علمی برای نویسنده

کتاب در بین تمامی اقشار جامعه ارزش بالایی دارد و چاپ کتاب برای شما اعتبار علمی زیادی می‌آورد.

چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب علاوه بر اینکه باعث پیشرفت علمی کشور و مانع بلااستفاده ماندن ذخایر تحقیقاتی علمی می‌شود، یک فرصت بسیار مناسب برای تقویت رزومه محسوب می‌شود. بسیاری از دانشجویان متقاضی دکتری که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند از امتیازاتی که چاپ کتاب برای آنها در مصاحبه دکتری می‌تواند داشته باشد اطلاعی ندارند و یا غافل هستند. دانشجویان متقاضی شرکت کننده در مقطع دکتری و همچنین اساتید دانشگاه که در حال تبدیل وضعیت به اعضا هیات علمی دانشگاه می‌باشند می‌توانند رزومه خود را با تبدیل مقاله و پایان نامه خود به کتاب تقویت کرده و از امتیازات چاپ کتاب در این زمینه استفاده نمایند. ما این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد تا بتوانید با حداقل هزینه پایان نامه و مقالات خود را به کتاب تبدیل کنید. تبدیل پایان نامه به کتاب شرایط خاصی را نمی‌طلبد و افراد متقاضی می‌توانند با کمی تغییرات در پایان نامه خود که توسط این انتشارات به صورت کاملاً تخصصی انجام می شود امکان تبدیل پایان نامه به کتاب را فراهم آورند.

تلاش‌های مستمر در تهیه پایان‌نامه، با دفاع از پایان‌نامه به اتمام نمی‌رسد. پس از جلسه دفاع، دانشجویان که دیگر از استرس جلسه دفاع و نمره رهایی پیدا کرده‌اند، می‌کوشند حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب عرضه کنند. در تعدادی از دانشگاه‌ها یک پیش‌شرط برای دفاع قرار می‌دهند که مقاله مستخرج از پایان‌نامه باید تا روز دفاع آماده باشد. در تعدادی از دانشگاه‌ها نیز مقاله استخراج شده از پایان‌نامه را به مدت زمانی پس از دفاع موکول می‌کنند. به هر صورت پس از اتمام جلسه دفاع دانش‌آموخته که اینک پژوهشگر و کارشناس موضوع خود به حساب می‌آید، می‌تواند بسیاری از مطالب پایان‌نامه خود را در قالب کتاب عرضه کند.

در جریان نگارش پایان‌نامه بسیار پیش می‌آید که تعدادی از مطالب را باید کنار بگذارید. در نگارش کتاب مستخرج از پایان‌نامه می‌توانید آن مطالب را فارغ از ساختار پایان‌نامه ذکر کنید. اگر شما هم پایان‌نامه خود را به پایان رسانده‌اید اکنون زمان آن رسیده با خود فکر کنید چطور مطالب پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کنید. مطالب زیر می‌تواند برای شما مفید باشد.

۱.چه بخش‌هایی از پایان‌نامه را در کتاب ذکر کنید.

در پایان‌نامه مرسوم است که مطالب در ۵ فصل ارائه شود. فصل اول شامل کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم، روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است. توجه داشته باشید که در تبدیل پایان‌نامه به کتاب لزومی به آوردن همه فصول پایان‌نامه نیست. به طور معمول در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود. به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سؤالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست. برای اطمینان از کامل بودن مطالب می‌توانید از اساتید راهنما و مشاور در این مورد نظرسنجی کنید.

۲. از متخصصان موضوعی کمک بگیرید.

پایان‌نامه شما به صورت تک نسخه‌ای در کتابخانه دانشگاه و سازمان‌هایی مانند ایرانداک و کتابخانه ملی موجود خواهد بود. اگر فکر می‌کنید مطالب شما علاوه بر این چند نسخه، در تعداد بالا انتشار و چاپ شود، بهتر آن است که از مطالب مفیدی در تنظیم آن استفاده کنید. گاهی ممکن است لازم باشد جداول تکمیلی، استانداردهای بیشتر و مطالب بیشتری به آن بیافزاید. در این‌جا باید از اساتید و متخصصانی که در حوزه موضوعی شما صاحب انتشاراتی هستند، درخواست کنید مطالب شما را یکبار مرور کنند و در صورت نیاز نکاتی برای غنای ارزش علمی کتاب به شما پیشنهاد دهند.

۳. برای کتاب خود نمایه، فهرست منابع تهیه کنید.

در علوم مختلف، استفاده از کلمات، اصطلاحات و اسامی اشخاص و مکان مرسوم است. برای آشنایی مخاطبان خود سعی کنید از مطالب به‌کار رفته در بخش پیوست‌های کتاب نمایه‌نامه تهیه کنید. نمایه‌نامه فهرستی از اصطلاحات و اسامی به‌کار رفته در متن کتاب، همراه با ذکر شماره صفحه و تعداد دفعات به‌کارگیری است. برای نمایه‌سازی می‌توانید به صورت دستی و یا از ابزارهای خودکار نمایه‌سازی استفاده کنید. سرویس نمایه‌یار یکی از ابزارهای کاربردی برای تهیه نمایه است.

همچنین برای کتاب خود همچون پایان‌نامه فهرست منابع تهیه کنید. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید.

۴. برای صفحه‌آرایی و تصویر جلد کتاب چه مواردی را به کار بگیرید.

برای جلب نظر مخاطبان، تصویرگری و نحوه صفحه‌آرایی کتاب بسیار اهمیت دارد. با توجه به آن‌که در تهیه کتاب از پایان‌نامه، نویسنده پایان‌نامه اشراف کاملی بر موضوع خود دارد. بهتر است با توجه به موضوع، تصویر مناسب برای روی جلد پیشنهاد داده شود. همچینین در صفحه‌آرایی با توجه به اشکال و تصاویر ارائه شده در متن، قطع مناسب را پیشنهاد دهید. بسیاری از کتاب‌ها در قطع وزیری و رقعی انتشار می‌یابند. در صورتی که نیاز است تصویری به صورت واضح‌تر و بزرگتر ارائه شود، مناسب است این موضوع را به اطلاع ناشر، لیتوگراف و صفحه آرا برسانید.

نکته: قابل توجه نویسندگان و دانشجوان گرامی که کلیه مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب توسط انتشارات کتیبه نوین و بدون دخالت نویسنده انجام می گیرد و از این بابت دغدغه ای برای نویسندگان وجود ندارد و بیان مطالب فوق صرفاً جهت اطلاع رسانی می باشد.

خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب

خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب شامل مراحل زیر می‌باشد:

 • مطالعه کامل پایان نامه توسط اساتید برجسته مرتبط با رشته پایان نامه
 • مشخص کردن نقاط برجسته پایان نامه و قابل استفاده در کتاب
 • ویرایش و تکمیل مطالب جهت تبدیل شدن به کتاب
 • آماده‌سازی فایل نهایی کتاب

 نکاتی در مورد تبدیل پایان نامه به کتاب:

 • در فایل پایان نامه کلمات پایان نامه، مقاله، تحقیق، پژوهش و … به کلمه کتاب تبدیل می‌شود و عبارات استاد راهنما-استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن از فایل حذف می شود.
 • چکیده در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل می‌گردد.
 • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش می گردد.
 • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
 • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 (سایز  رحلی) وجود دارد ولی مرسوم نیست.
 • معمولاً پایان نامه ها دارای فهرست مفصلی در مورد مطالب، عکس ها و  همچنین نمودارها و جداول هستند که باید به صورت یک فهرست مناسب برای کتاب و به صورت کلی درآید، فهرست عکس ها و نمودارها و جداول می بایست حذف گردد.

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب در انتشارات کتیبه نوین

۱. ویرایش پایان نامه

توجه: در این مرحله محتوای پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل می شود (در صورتی که عیناً متن پایان نامه به کتاب تبدیل شود نویسنده کار خاصی انجام نداده است و در زمان مصاحبه امتیازی دریافت نمی کند که متأسفانه در برخی از انتشارات غیر حرفه ای (با هزینه های پایین) به همین شکل فرآیند انجام می شود. انتشارات کتیبه نوین به عنوان اولین انتشارات در سراسر ایران که کار تبدیل پایان نامه به کتاب را انجام داده است در ۵۰ رشته دانشگاهی دارای تیم متخصص می باشد که پس از مطالعه کامل پایان نامه با تخصصی که دارند محتوای پایان نامه شما را به قالب کتاب تبدیل می کنند.)

الف) انتخاب موضوع مناسب برای کتاب

چون معمولاً موضوعات پایان‌نامه‌ها طولانی هستند بهتر هست همان عنوان برای کتاب نیز استفاده نشود و موضوعی مناسب با محتوای متن و کوتاه و جذاب انتخاب شود تا مخاطب را جذب نماید.

ب) تبدیل فرمت پایان‌نامه به فرمت کتاب

در ابتدا لازم است فایل پایان‌نامه از حالت پایان‌نامه خارج شود و شکل و شمایل کتاب را پیدا کند. تمام مطالب پایان‌نامه قابل‌استفاده در کتاب نیستند و ضروری هست برخی از مطالب حذف شوند. این مرحله باید توسط متخصص مربوطه انجام شود تا ایرادات احتمالی آن نیز برطرف شود و فرمت‌بندی کتاب انجام شود.

۲. ویراستاری کتاب

ویراستاری کتاب و ویرایش نیز باعث می‌شود کتاب با اصول نگارش ادبی بررسی‌شده و ایرادات مربوط به تایپ، املایی، گرامری و دستور زبانی اصلاح شوند.

3. صفحه آرایی کتاب

صفحه آرایی عبارت است از کلیه اقداماتی که باعث ایجاد تناسب بین متن و تصاویر کتاب می‌شود. معمولاً صفحه آرایی کتاب دارای یک فرمت استاندارد است، اما ممکن است از سوی دانشگاه فرمت خاصی مد نظر داشته باشند که بایستی طبق آن جلو بروید. برای صفحه آرایی کتاب، از نرم افزارهای مختلفی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها نرم افزار word و indesign می‌باشد. در صفحه آرایی مواردی از جمله: تنظیم صفحات با توجه به قطع کتاب، تعریف استایل خاص برای عناوین کتاب، بخش بندی یا سکشن بندی کتاب، ایجاد سر صفحه و پاصفحه، درج فهرست کتاب و… صورت می‌گیرد.

4. طرحی جلد کتاب

انتخاب طرح جلد مناسب باعث خواهد شد کتاب شما در مرحله اول که جذب مخاطب است، موفق شود. باید بر اساس معیارهایی از قبیل محتوای کتاب، رده سنی و جنسیت مخاطب، نوع فرهنگ و سلیقه مخاطب، رنگ مورداستفاده و.. طراحی را برای جلد انتخاب نمایید که نظر مخاطب را جلب نماید و هم‌چنین با قوانین چاپ کتاب هم همخوانی داشته باشد.

5. مجوزهای چاپ کتاب

مجوزهای گرفته شده توسط انتشارات کتیبه نوین (شابک، فیپا، مجوز چاپ و ثبت در خانه کتاب) توسط نویسنده قبل از تسویه از طریق سایت های رسمی کشور قابل استعلا خواهد بود.

نکته مهم: توجه داشته باشید در زمان مصاحبه مجوزهای کتاب استعلام می شود و در صورت وجود مشکل (متأسفانه در برخی مراکز جعلی از کدهای نامعتبر استفاده می شود) نه تنها امتیازی برای شما در نظر گرفته نمی شود چه بسا موجب رد شدن شما خواهد شد. جهت استعلام می توانید از منوی لینک های مفید کتاب استفاده کنید.

الف) دریافت شابک برای کتاب

International Standard Book Number یا به اختصار ISBN که با نام شابک شناخته می‌شود. یک کد بین المللی 13 رقمی است که 3 رقم اول آن مربوط به پیشوند است و با شماره 978 شروع می‌شود. بعد از آن یک شماره 3 رقمی که نشان‌دهنده موقعیت جغرافیایی، زبانی و کشور انتشار کتاب است و 4 رقم بعدی مشخصات ثبت کننده کتاب یا همان ناشر می‌باشد. 2 رقم بعدی آن مربوط به شناسه عنوان کتاب و تک رقم آخر آن رقم کنترل و یا مجوز کتاب است که با فرمول خاصی محاسبه می‌شود. به وسیله شابک می‌توان به راحتی و در زمان کم کتب مختلف را جستجو کرده و به آن‌ها دست پیدا کرد. علاوه بر آن، شما برای اخذ مجوز فیپا، نیازمند دریافت شابک هستید. دقت کنید که پروسه چاپ کتاب و اخذ مجوزهای آن بایستی توسط ناشر طی شود.

ب) دریافت مجوز فیپا

فیپا مخفف عبارت «فهرست نویسی پیش از چاپ» می‌باشد. در صفحه اول هر کتاب مشخصاتی درج می‌گردد که این مشخصات مربوط به فیپاست. با اخذ این مجوز، اطلاعات کتاب شما بر مبنای استانداردهای بین المللی قبل از چاپ کتاب، ثبت و ضبط می‌گردد. جهت ثبت درخواست خود برای دریافت مجوز فیپا، می‌توانید به سایت آن مراجعه کرده و درخواست خود را ارسال نمایید. مدت زمان اخذ مجوز فیپا برای کتاب‌های مختلف، متفاوت است برای کتاب‌هایی که برای اولین بار می‌خواهند به چاپ برسند، ممکن است 10 الی 15 روز طول بکشد. در حال حاضر تنها نهاد رسمی که به عنوان مرجع صدور فیبا در ایران شناخته می‌شود، سازمان اسناد و کتابخانه ملی است. مهم‌ترین مشخصاتی که در فیپا نوشته می‌شود عبارت‌اند از: نام نویسنده، عنوان کتاب، نام و مشخصات ناشر، سال چاپ کتاب، مشخصات ظاهری کتاب مانند تعداد صفحات، نوع قطع، شماره شابک، رتبه بندی کنگره و شماره کتاب شناسی ملی کتاب می‌باشد.

ج) دریافت مجوز چاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مجوز چاپ کتاب توسط انتشارات کتیبه نوین از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ و در اختیار نویسنده قرار می‌گیرد.

6. صحافی و چاپ کتاب

این انتشارات با در دسترس داشتن بهترین چاپخنه ها بهترین کیفیت چاپ را در اختیار نویسندگان قرار می دهد.

نکته: با توجه به اینکه معمولاً تبدیل پایان نامه به کتاب صرفاً جهت رزومه می باشد و در تیراژ کم چاپ می گردد لذا می بایست کیفیت چاپ لازم را داشته باشد.

7. اخذ مجوز پخش یا اعلام وصول

آخرین مرحله از مراحل چاپ کتاب، اخذ مجوز پخش کتاب است. متاسفانه بسیاری از نویسندگان و یا ناشران، اللخصوص اگر کتاب مستخرج از پایان نامه باشد، در انجام این مرحله، سهل انگاری می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که بدون اخذ این مجوز، امکان اخذ امتیاز در مصاحبه دکتری توسط تبدیل پایان نامه به کتاب و یا فروش آن امکان پذیر نمی‌باشد. این گواهی در حقیقت بدین معناست که کتاب منتشر شده همان کتابی است که قبلاً توسط وزارت ارشاد مجوز آن صادر شده و تغییری در متن آن وجود ندارد و به منزله صدور این مجوز، پخش کتاب بلامانع است. پس از به اتمام رسیدن این مرحله نیز دیگر مشکلی برای کتاب ارزشمند شما وجود ندارد و می‌توانید از آن در جهت اهداف خود بهره ببرید.

 مدت زمان تبدیل پایان نامه به کتاب

به طور معمول روند طبیعی و قانونی چاپ کتاب، بسته به موضوع و حوزه‌ی پایان‌نامه، ممکن است از 30 الی 40 روز زمان ببرد. عمده‌ی زمان این فرایند به صدور فیپا و مجوز وزارت ارشاد باز می‌گردد و از حوزه‌ی اختیارات ناشر خارج است و با توجه به اینکه فرآیند فیپا و مجوز ارشاد به صورت کاملاً سیستمی و از طریق سامانه‌های مربوطه انجام می‌شود هیچ ناشری نمی‌تواند زودتر از موعد طبیعی مجوزات لازم را اخذ کند. پس اگر به شما وعده‌ی زمان زودتری برای چاپ کتاب داده شد، به احتمال فراوان کتاب در موعد مقرر به دستتان نخواهد رسید و یا ممکن است کتاب با فیپای جعلی و بدون مجوز وزارت ارشاد چاپ شده و به شما تحویل گردد. توجه داشته باشید که در این صورت ممکن است با مشکلات جدی روبه‌رو شوید و انجام این کار عواقب چندان خوشی برای شما نخواهد داشت. توصیه ما این است که با در نظر گرفتن زمان مصاحبه دکترا، هرچه زودتر اقدام به چاپ کتاب کرده و با خیال راحت در جلسه مصاحبه شرکت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر منوی مدت زمان فرآیند چاپ کتاب را مطالعه فرمایید.

تبدیل پایان نامه به کتاب ارزان (تبدیل پایان نامه به کتاب با کمترین هزینه)

…………..

تبدیل فوری پایان‌نامه به کتاب

جهت طی مراحل صفر تا صد تبدیل پایان‌نامه به کتاب و چاپ آن به‌صورت فوری می توانید از متخصصان انتشارات کتیبه نوین کمک بگیرید تا صفر تاصد مراحل تبدیل فرمت پایان‌نامه به فرمت کتاب، صفحه‌آرایی کتاب، ویراستاری کتاب و چاپ کتاب را به‌صورت فوری در کوتاه‌ترین زمان به انجام برسانند. هرچقدر تخصص و مهارت شما در استفاده از نرم‌افزار ورد بیشتر باشد به همان اندازه تمامی مراحل مربوط به تنظیم فرمت و سایز کتاب و صفحه‌آرایی کتاب را به‌سرعت انجام خواهید داد. همچنین در زمان ارائه پایان‌نامه اگر پایان‌نامه چندین بار بازخوان شده باد و هیچ‌گونه ایرادات املایی، نگارشی و تایپی نداشته باشد مرحله تنظیم فرمت کتاب سریع‌تر انجام خواهد شد. همچنین اگر همراه با تبدیل فرمت پایان‌نامه به فرمت کتاب، محتوای کتاب نیز به‌دقت مطالعه و بازخوانی شود تمامی ایرادات مربوط به ویراستاری در این مرحله برطرف خواهد شد و دیگر نیاز به مرحله ویراستاری نخواهد بود و تبدیل پایان‌نامه به کتاب فوری انجام خواهد شد.

در صورت درخواست صاحب اثر انتشارات کتیبه نوین با داشتن تیم‌های حرفه‌ای این توانایی را دارد که در مدت زمانی کمتر از زمان اعلام شده پایان نامه را به کتاب تبدیل کند، بدون اینکه از کیفیت کار کاسته شود. به طوری که تمامی مراحل با دقت انجام می‌شود و در نهایت کتاب قابل استعلام خواهد بود.

هزینه‌ تبدیل پایان نامه به کتاب

در مورد تعیین هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب چند مورد را باید در نظر داشت:

 1. زبان پایان نامه
 2. تعداد صفحات
 3. سایز یا قطع کتاب
 4. جنس صفحات داخلی
 5. نوع صحافی
 6. نوع چاپ
 7. تعداد رنگ در چاپ

۱. زبان پایان نامه: یکی از موارد مهم در تعیین قیمت استخراج کتاب از پایان نامه، زبان می باشد. چون زبان رایج کشور فارسی بوده و تعداد متخصصان فارسی نیز بیشتر است، هزینه کمتری نسبت به سایر زبان ها دارد. در صورتی که زبان پایان نامه یکی از زبان های غیر مرسوم باشد به طوری که تعداد افراد متخصص آشنا با آن زبان کم باشد، قیمت افزایش خواهد یافت.

2. تعداد صفحات: در چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب اصلی ترین موضوع تعداد صفحات آن می باشد. تعداد صفحات تعیین کننده میزان کاغذ مصرفی و زینک مصرفی است و اگر چاپ دیجیتال باشد تعداد صفحات قیمت را مشخص می کند.

3. سایز یا قطع کتاب: سایز کتاب دومین تاثیر را در قیمت و هزینه و مقدار کاغذ و زینک مصرفی دارد. در چاپ افست و در سایزهای رقعی و وزیری ، تعداد زینکها از تقسیم تعداد صفحات بر عدد ۸ به دست می آید و تعداد فرم های چاپی از تقسیم تعداد صفحات بر ۱۶ به دست می آید. مسلماً هر چه قطع کتاب بزرگتر باشد هزینه اضافه می گردد.

4. جنس صفحات داخلی: بعد از سایز و تعداد صفحات موضوع دیگری که در هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیر دارد نوع کاغذ مصرفی می باشد که می تواند از جنس تحریر  ۷۰ گرم و یا ۸۰ گرم و یا گلاسه های مختلف و یا … باشد که با توجه به نوع چاپ و سلیقه نویسندگان متفاوت خواهد بود.

5 . نوع صحافی با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده می شود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافی ها، صحافی شومیز (جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) می باشد که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند.

6. نوع چاپ: منظور نوع تکنولوژی که برای چاپ کتاب از آن استفاده می شود که انوع مختلفی دارند. که عبارتند از چاپ افست و چاپ دیجیتال که رویه تعیین هزینه در هر کدام متفاوت می باشد. اما به طور کلی در افست تعداد زینک و بند تعیین کننده بوده و در چاپ دیجیتال تعداد برگ های یک کتاب تعیین کننده هزینه می باشد.

7. هر چه تعداد رنگ های استفاده شده در کتاب بیشتر باشد هزینه آن نیز به مراتب افزایش می یابد. این موضوع به خصوص در چاپ افست تاثی گذاری بیشتری دارد.

از آنجا که هزینه های چاپ کتاب به روز محاسبه می گردد جهت کسب اطلاع از هزینه چاپ کتاب (شامل ویرایش، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، هزینه‌های مربوط به شابک و فیپا، حق نشر، هزینه چاپ) با دفتر انتشارات تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است در صورتی که متن کتاب شعر، فارسی-انگلیسی یا فرمول داشته یا به زبان دیگری باشد هزینه به تناسب اضافه می شود.

هزینه تبدیل فوری پایان‌نامه به کتاب

از آنجا که تبدیل فوری پایان نامه به کتاب فشار مازادی برای انتشارات خواهد داشت لذا طبیعی خواهد بود که انتشارات هزینه بیشتری را نسبت به حالت عادی از نویسندگان دریافت خواهد کرد. این افرایش هزینه قبل از شروع کار با نویسنده به اشتراک گذاشته می شود.

نکته ۱: دلیل اختلاف قیمت در انتشارات های مختلف

دلیل اصلی اختلاف قیمت ها در انتشارات مختلف، روند انجام کار متفاوت می باشد. فرآیند تبدیل پایان نامه به کتاب (ویرایش، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ شابک، فیپا، مجوز چاپ، چاپ کتاب و اعلام وصول) می تواند توسط افراد مبتدی تا حرفه ای انجام شود و یا برخی مراحل اصلاً انجام نشود (به عنوان مثال: ویراستاری می تواند توسط دکترای ادبیات انجام شود و یا یک فرد عادی، که کیفیت کار شما را رقم می زند) در نتیجه انتشارات مختلف قیمت های متفاوت را ارائه می دهند و دقت نویسنده در این مرحله بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

نکته ۲: انتخاب ناشر

از آنجا که معیار انتخاب ناشر صرفاً هزینه کل نیست لذا منوی راهنمای انتخاب ناشر را حتماً مطالعه فرمایید.

نحوه پرداخت:

نحوه پرداخت به این صورت می‌باشد که پس از ارسال فایل توسط نویسنده و مورد تأیید قرار گرفتن فایل توسط انتشارات، انتشارات 50 درصد هزینه ثابت را بابت پیش پرداخت دریافت می‌کند و مابقی مبلغ پس از اخذ مجوز توسط انتشارات و قبل از چاپ دریافت می‌گردد. این زمان تقریباً یک ماه پس از ارسال فایل می‌باشد. تا این زمان نویسنده می‌تواند از طریق سایت‌های معتبر ایران از جمله سایت شابک و فیپا از صحت کارهای انجام شده توسط انتشارات اطلاع پیدا کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل چاپ و نشر به منوی چاپ و نشر کتاب مراجعه فرمایید.

نمونه‌های تبدیل پایان نامه به کتاب در انتشارات کتیبه نوین

تبدیل پایان نامه به کتاب پتانسیل تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین کتاب ها برای چاپ را دارد. در کنار طراحی جلد، صفحه آرایی و دیگر خدمات حرفه‌ای که یک ناشر برای چاپ پایان نامه به صورت کتاب لحاظ می‌کند، در نهایت می‌تواند کتابی باکیفیت و درخور را در اختیار مخاطبین قرار دهد. می‌توانید چند نمونه از پایان‌نامه‌هایی که در انتشارات کتیبه نوین به چاپ رسیده‌اند و تمامی خدمات طراحی جلد، صفحه آرایی، ویراستاری و اخذ مجوزهای آن در انتشارات کتیبه نوین صورت گرفته است را منوی کتاب‌ها ببینید.

توزیع و پخش الکترونیکی کتاب استخراج شده از پایان نامه

در حال حاضر اکثریت مردم به اینترنت و جستجو در اینترنت بیشتر روی آورده‌اند و جستجوی اینترنتی بخشی از زندگی مردم شده است، به همین صورت صنعت کتاب نیز دست خوش تغییر شده و برخی مخاطبین کتاب ها ترجیح می‌دهند به صورت آنلاین اقدام به خواندن کتاب کنند. چاپ پایان‌نامه به عنوان کتاب با فرمت دیجیتال و قرارگیری نسخه الکترونیک پایان نامه شما (بعد از آماده‌سازی و اخذ مجوزها) در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های معرفی و فروش کتاب می‌تواند بهترین فضا برای معرفی پایان نامه شما برای ساخت رزومه تحصیلی و حتی فروش آن باشد.

نشر الکترونیک تبدیل پایان نامه به کتاب

ما در انتشارات کتیبه نوین می‌کوشیم تا علاوه بر معرفی پایان نامه و مطالب شما، توزیع و فروش کتاب را به صورت آنلاین در فروشگاه ها اینترنتی انتشارات کتیبه نوین را نیز انجام دهیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به منوی نشر دیجیتال مراجعه فرمایید.

برچسب‌ها:

تبدیل پایان نامه به کتاب در سریع ترین زمان

ارزان ترین چاپ پایان نامه و تبدیل آن به کتاب

اصول و راهکارهای تبدیل پایان نامه به کتاب

آموزش گام به گام تبدیل پایان‌نامه به کتاب

استخراج کتاب از پایان نامه

روند تبدیل پایان نامه به کتاب

شرایط تبدیل پایان نامه به کتاب

مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب برای دانشجویان

تخفیف ویژه تبدیل پایان نامه به کتاب ارزان

شیوه نامه تبدیل متن پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب به چه صورت انجام می شود؟

تبدیل پایان نامه ارشد و دکترا به کتاب

چگونه پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم؟

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ ارزان

صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب

راهنمای تبدیل پایان‌نامه به کتاب

راهکارهای تبدیل پایان‌نامه و رساله دکتری به کتاب

نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب

نحوه استخراج کتاب از پایان نامه چگونه می‌باشد؟

تبدیل پایان نامه به کتاب برای مصاحبه دکتری

فوائد و امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

قوانین تبدیل پایان‌نامه به کتاب در شیراز و سراسر ایران

سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.