به گزارش خبرنگار مهر، ایرج صادقی شامگاه دوشنبه در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به خوبی در برگزاری جشنواره رضوی ورود کرده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره پدیده مبارک اهداف متعدد و قابل توجهی تعریف شده است، اظهار کرد: نخستین کارکرد جشنواره کتابخوانی رضوی آشنایی مردم با سیره و سلوک ائمه اطهار (ع) به طور کلی و سیره و سلوک حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به طور خاص است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با معرفی ۶ عنوان کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» با موضوع معرفی سبک و سیره زندگی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و نیز در بخش ویژه آن با موضوع ترویج فرهنگ مهدویت و زندگی حضرت ولی‌عصر (عج) برگزار شده است.

صادقی تاکید کرد: از استان زنجان ۱۶ هزار نفر در جشنواره رضوی شرکت کردند و در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲ نفر از استان زنجان به عنوان برگزیده ملی در بخش شعر سرایی جوان و بزرگسال و چهار گزینه‌ای جوان و بزرگسال انتخاب و ۴۰۳ نفر از شرکت‌کنندگان نیز به عنوان برگزیده استانی انتخاب شدند.

وی افزود: یکی از راه‌های تمسک به ائمه اطهار (عج) در گام اول آشنایی با سیره، افکار و کردار این بزرگان است و باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان تصریح کرد: اگر در عرصه فرهنگی خواهان جامعه‌ای توسعه یافته و در امور اجتماعی جامعه‌ای آگاه هستیم به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین افراد جامعه نیاز داریم.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین