اخبار انتشارات کتیبه نوین

تشریح خدمات‌ نوروزی کتابخانه‌ها و انتصاب دبیر جشنواره طنز و رسانه

تشریح خدمات‌ نوروزی کتابخانه‌ها و انتصاب دبیر جشنواره طنز و رسانه

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: اولین گزارش یک هفته با کتاب سال ۱۴۰۳ سه خبر مهم دارد که اعلام جزییات خدمات‌رسانی کتابخانه‌ها در نوروز و انتصاب دبیر جشنواره طنز و رسانه از جمله مهم‌ترین این اخبار بود.

مشروح این گزارش در ادامه می‌آید:

اعلام جزییات خدمات‌رسانی کتابخانه ملی و موزه ملک در نوروز

مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک، موزه‌ای از سکه‌ها و تمبرهای تاریخی، اشیای تزئینی، تابلوهای نقاشی و نگارگری، قلمدان‌ها و آثار لاکی، خوش‌نویسی، اسناد تاریخی و نسخه‌های خطی در مجموعه کتابخانه و موزه ملی ملک، در دو بخش تالارهای موزه‌ای و کتابخانه‌ای، است که از روز یکشنبه پنجم فروردین تا پایان روز پنجشنبه نهم فروردین ۱۴۰۳ از ساعت ۱۰ تا ساعت ۱۷ (روز سه‌شنبه هفتم فروردین از ساعت ۱۰ تا ساعت ۲۱) در معرض دید پژوهشگران و دوستداران آثار تاریخی و فرهنگی به ویژه گردشگران و تهران‌گردان قرار می‌گیرد.

تالار کتابخانه ملک نیز در همین بازه زمانی و ساعت‌ها میزبان پژوهشگران و دوستداران کتاب است.

انتصاب دبیر جشنواره طنز و رسانه

فرشاد مهدی‌پور معاون امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی عباس حسین‌نژاد را به‌عنوان دبیر هشتمین جشنواره ملی طنز و رسانه منصوب کرد.

فعالیت ۱۸۵ کتابخانه عمومی در نوروز

همزمان با فرارسیدن عید نوروز و سال ۱۴۰۳ هجری شمسی، به منظور ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مخاطبان و مسافران نوروزی و بهره‌برداری اعضا از فرصت تعطیلات برای آمادگی شرکت در آزمون‌ها، ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در این ایام فعال خواهند بود.

در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۳ در مجموع ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در سطح کشور در خدمت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ (با ۱۵۵ باب کتابخانه فعال) رشد حدود ۲۰ درصدی داشته است. در دوم فروردین ماه با ۱۷۹ باب، بیشترین تعداد کتابخانه فعال خواهد بود و در سیزدهم فروردین ماه نیز حداقل ۱۰۹ باب کتابخانه آماده ارایه خدمات است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *