به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اهدای لوح پایتختی کتاب ایران به سمنان، بعدازظهر آدینه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کابینه سیزدهم و جمعی از معاونان و مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در فرهنگسرای کومش سمنان آغاز شد.

در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان سمنان، استاندار سمنان و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کنشگران حوزه فرهنگ، انتشارات و نویسندگان و هنرمندان و چهره‌های ماندگار علمی و فرهنگی این استان در آن حضور دارند، قرار است لوح رسمی پایتختی کتاب ایران توسط وزیر ارشاد به استاندار سمنان اهدا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کابینه سیزدهم همچنین سخنران ویژه این مراسم خواهد بود.

سمنان سال گذشته نیز نامزد دریافت عنوان پایتختی کتاب ایران بود که نتوانست این عنوان را کسب کند اما امسال با توجه به تجربیات گذشته و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف به خصوص اجرای برنامه‌های متنوع و کاربردی در حوزه مطالعه، توانست از بین ۱۰۰ شهر کشور، این مقام را به دست بیاورد.

پایتخت کتاب ایران طرحی است که در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد انگیزه برای شهرهای کشورمان در راستای اجرای برنامه‌ها و طرح‌های ترویجی و تبیینی حوزه کتاب همه ساله برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین