اخبار انتشارات کتیبه نوین

حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسقط

حضور ایران در نمایشگاه کتاب مسقط

به گزارش خبرگزاری مهر، این نمایشگاه با حضور شهاب بن طارق آل سعید (مشاور سلطان عمان)، عبدالعزیز الرواس (مشاور فرهنگی سلطان عمان) و عبدالمنعم بن منصور الحسنی (وزیر اطلاع‌رسانی عمان) افتتاح شد. در این مراسم حجت‌الاسلام نوری شاهرودی (سفیر جمهوری اسلامی ایران)، محمدحسین هاشمی (معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) و سید علی موسوی زاده (رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان) حضور داشتند.

، در این دوره ۶۷۶ ناشر به‌صورت مستقیم از ۳۲ کشور و ۲۷۰ ناشر از طریق نمایندگی حضور دارند. درمجموع ۹۴۶ شرکت‌کننده در این نمایشگاه حضور دارند. بر اساس آمار اعلام‌شده این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره قبل ۶۴ شرکت‌کننده و ۱۸۴ غرفه افزایش داشته است. ۱۵ نشست، ۱۱ سخنرانی، ۷ شب‌شعر، ۱۰ جلسه گفت‌وگو، ۳۱ کارگاه و ۱۰ برنامه اختصاصی از سوی مهمان ویژه در کنار بخش کودک برگزار می‌شود. مهمان ویژه این دوره استان «مسندم» از کشور عمان است.

در مراسم افتتاحیه از سه نفر از صاحبان اندیشه و هنر عمان در حوزه عکاسی، پژوهش تئاتر و ادبیات کودک تقدیر به عمل آمد. رونمایی از دایره‌المعارف عمان در طول تاریخ و شعرخوانی عیدالله الکمالی از استان مسندم (مهمان ویژه نمایشگاه) از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

نمایشگاه کتاب مسقط در سایه توجه به سلطان فقید این کشور برگزار می‌شود و آن‌گونه که وزیر اطلاع‌رسانی این کشور اعلام داشته در ۸۶ برنامه به نقش ایشان پرداخته می‌شود.

مؤسسه نمایشگاه در این دوره با مجموعه‌ای از کتاب‌های منتشره عربی در کشورمان به همراه کتاب‌های منتخب به فارسی حضور دارد. مجموعه آثار انتشارات صهبا در خصوص آثار و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری به زبان عربی ازجمله «مشروع الفکر الاسلامی فی القرآن»، «انسان بعمره ۲۵۰ سنه»، «استضافه الفردوس»، «الاسره لقاء مطول مع سماحه الامام الخامنئی»، «النهضه الحسینیه»، «الفجر الصادق»، «فی المنفی»، «شرح و تفسیر آیه‌الکرسی» و «المسیح فی لیله القدر» و در حوزه ادبیات مقاومت کتاب‌هایی از قبیل «البصیره و الاستقامه»، «الهواجس الثقافیه فی مشروع الحضاری المعاصر»، به همراه مجموعه‌ای از کتاب‌های ترجمه‌شده دفاع مقدس، کودک و نوجوان انتشارات سوره مهر در غرفه ایران عرضه‌شده است. هم‌چنین ۱۵۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان که قابلیت عرضه در بازارهای جهانی را دارد با همکاری انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در غرفه ایران به نمایش درآمده است.

معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب و معرفی ظرفیت‌های نشر ایران از دیگر برنامه‌های غرفه ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *