اخبار انتشارات کتیبه نوین

حمایت از مجموعه‌های فرهنگی بیشتر شود

حمایت از مجموعه‌های فرهنگی بیشتر شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شهباز گهروئی عصر امروز سه شنبه ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ۲ سال و نیم از شیوع کرونا می‌گذرد و این بیماری آسیب جدی به حوزه‌های مختلف به ویژه فرهنگی و هنری وارد کرد.

وی افزود: حوزه فرهنگ و هنر به شدت مخاطب‌محور است و نیاز به توجه و حضور مخاطب دارد که به دلیل شیوع کرونا شاهد تعطیلی و نیمه‌تعطیلی سالن‌های سینما، تئاتر، نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری بودیم و همین امر یک رکود را در این حوزه‌ها ایجاد کرد.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان اضافه کرد: با توجه با کاهش کرونا باید خود را برای بازیابی شرایط آماده کنیم؛ بنابراین برای تحقق این امر متولیان، مدیران، تولیدکنندگان و مخاطبان احتیاج به زمان دارند تا بتوانند به شرایط قبل بازگردانند.

شهباز گهروئی با تاکید بر اینکه متولیان امر باید برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری برنامه‌ریزی داشته باشند و تلاش خود را بیشتر کنند، ادامه داد: مردم هنوز به خاطر شرایط کرونا نسبت به حضور در اماکنی همچون نمایشگاه‌ها، سالن‌های سینما و تئاتر و … دغدغه دارند اما ما باید آنقدر بر اجرای این‌گونه برنامه‌ها اصرار کنیم تا فضا برای حضور عموم مهیا شود و دوباره اوضاع به شرایط طبیعی قبل برگردد و شاهد استقبال مخاطبان باشیم.

وی با اشاره به اینکه استقبال از نمایشگاه کتاب و قرآن خوب بوده که بخشی از آن به خاطر فعالیت رسانه‌ها و تولید محتوایی است که اتفاق افتاده است، عنوان کرد: فعالان فرهنگی بخشی از بار نمایشگاه را به دست گرفتند و بسیار خوب و قوی ظاهر شدند و به لحاظ کمی و کیفی نیز شاهد تنوع خوبی در مجموعه‌های استان بودیم.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان یادآور شد: این حضور و فعالیت فعالان فرهنگی و هنری بیش از پیش مسئولیت متولیان فرهنگی را سنگین‌تر می‌کند چرا که باید حمایت خود را از این مجموعه‌ها بیشتر کنند تا سال به سال شاهد رشد آنها باشیم.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین