به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین ظریفیان صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه کتاب دین در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ناشران عرصه دین و همچنین ناشران استان قم استقبال خوبی از نمایشگاه کتاب دین داشتند که باید از آنان تقدیر شود.

مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از کتاب‌های حوزه دین پس از انقلاب اسلامی انتشار یافته است افزود: نهادهای متولی این امر همانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های خوبی برای ترویج معارف دینی در قالب کتاب‌های دین داشتند تا کتاب‌های دینی به راحتی در اختیار اقشار مختلف مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال ناشران حوزه دین اهتمام ویژه‌ای دارد گفت: نشر معارف دینی در بخش‌های مختلف و به زبان‌های گوناگون در حقیقت نشر فضائل اخلاقی است که از کارکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌آید.

ظریفیان عنوان داشت: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حمایت از ناشران حوزه دین تلاش‌های خوبی دارد و اقدامات لازم در خصوص فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم در این زمینه از صدور مجوز گرفته تا تأمین اقلام مورد نیاز ناشران از جمله کاغذ در حال انجام است.

مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تولید کاغذ ایرانی با دستور رئیس جمهور و همت وزارت فرهنگ و ارشاد به نقاط خوبی رسیده است ادامه داد: امیدواریم با افزایش استفاده از کاغذ تولید داخل، وابستگی ما به کاغذ خارجی کاهش یابد که این امر در نهایت موجب کم شدن هزینه‌های انتشار کتاب خواهد شد.

وی افزود: ناشران باید توجه ویژه ای به کیفیت و همچنین جنبه‌های ظاهری کتاب نیز داشته باشند و از خلاقیت‌ها در حوزه‌های مختلف هنری برای جلب توجه و استقبال مخاطبان به خصوص نسل جوان کمک بگیرند.

مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: ناشران به خصوص ناشران حوزه دین باید از ورود جدی در راستای مرتفع شدن نیازهای نسل جوان و مطالبات آنان و همچنین مسائل روز داشته باشند و به موضوعاتی همانند سبک زندگی اسلامی، ترویج فضائل اخلاقی و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت بپردازند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین