به گزارش خبرگزاری مهر، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به منظور توسعه همکاری‌ها به همراهی میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان و جمعی از کارشناسان اداره کل با رضا عزتی، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این دیدار بیان کرد: فاصله گرفتن از کتاب و کتاب خوانی یکی از مشکلات عمده جامعه امروزی بوده و در شرایط کنونی که گسترش فضای مجازی، مطالعه و کتابخوانی را تحت تأثیر قرار داده است.

فرشته طهماسبی ادامه داد: مراکز فرهنگی همچون کتابخانه ها و مدارس باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان بیش از پیش کوشا باشند.

وی لازمه گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان را دسترسی آسان به منابع اطلاعاتی دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: دانش آموزان بخش عمده‌ای از مخاطبین و جامعه هدف کتابخانه های عمومی را تشکیل می‌دهند، بر این اساس تعامل و همکاری این نهاد فرهنگی با سازمان آموزش و پرورش با توجه به اهداف مشترکی که هر دو دستگاه دارند، حائز اهمیت فراوانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان نیز در این دیدار بیان کرد: یکی از وظایف سازمان آموزش و پرورش، ایجاد امکانات لازم برای رشد و پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و با توجه به گستردگی جامعه مخاطب این سازمان، همکاری با سایر دستگاه‌های فرهنگی می‌تواند این سازمان را در تحقق این هدف یاری رساند.

رضا عزتی ضمن بیان اهداف آموزش و پرورش برای ارتقای سطح علمی و تربیتی دانش آموزان، تصریح کرد: طی دو سال گذشته و با آموزش‌های غیرحضوری دانش‌آموزان با اُفت تحصیلی روبرو شدند که برای این مسئله نیز طرحی داریم و در این خصوص به کمک سایر دستگاه‌ها به ویژه نهاد کتابخانه های عمومی نیازمندیم.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین