اخبار انتشارات کتیبه نوین

دسترسی به منابع اطلاعاتی لازمه گسترش کتابخوانی در بین دانش آموزان

دسترسی به منابع اطلاعاتی لازمه گسترش کتابخوانی در بین دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری مهر، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به منظور توسعه همکاری‌ها به همراهی میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان و جمعی از کارشناسان اداره کل با رضا عزتی، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این دیدار بیان کرد: فاصله گرفتن از کتاب و کتاب خوانی یکی از مشکلات عمده جامعه امروزی بوده و در شرایط کنونی که گسترش فضای مجازی، مطالعه و کتابخوانی را تحت تأثیر قرار داده است.

فرشته طهماسبی ادامه داد: مراکز فرهنگی همچون کتابخانه ها و مدارس باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان بیش از پیش کوشا باشند.

وی لازمه گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان دانش آموزان را دسترسی آسان به منابع اطلاعاتی دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: دانش آموزان بخش عمده‌ای از مخاطبین و جامعه هدف کتابخانه های عمومی را تشکیل می‌دهند، بر این اساس تعامل و همکاری این نهاد فرهنگی با سازمان آموزش و پرورش با توجه به اهداف مشترکی که هر دو دستگاه دارند، حائز اهمیت فراوانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان نیز در این دیدار بیان کرد: یکی از وظایف سازمان آموزش و پرورش، ایجاد امکانات لازم برای رشد و پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و با توجه به گستردگی جامعه مخاطب این سازمان، همکاری با سایر دستگاه‌های فرهنگی می‌تواند این سازمان را در تحقق این هدف یاری رساند.

رضا عزتی ضمن بیان اهداف آموزش و پرورش برای ارتقای سطح علمی و تربیتی دانش آموزان، تصریح کرد: طی دو سال گذشته و با آموزش‌های غیرحضوری دانش‌آموزان با اُفت تحصیلی روبرو شدند که برای این مسئله نیز طرحی داریم و در این خصوص به کمک سایر دستگاه‌ها به ویژه نهاد کتابخانه های عمومی نیازمندیم.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین