به گزارش خبرگزاری مهر، طی احکامی جداگانه، امروز چهارشنبه ۹ آبان سرپرست اداره کل آفرینش‌های فرهنگی و دبیر بخش علمی جشنواره قصه‌گویی امروز در احکامی منصوب شدند.

در انتصاب اول، معاون فرهنگی کانون با صدور حکمی افسون امینی را به عنوان سرپرست اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب کرد.

محمدرضا زمردیان در این حکم به تجربه‌ها و سابقه‌های کاری افسون امینی اشاره و اظهار امیدواری کرده است که او در تعامل با اداره‌های کل استان‌ها، بهره‌گیری از خرد جمعی کارشناسان و مدنظر قرار دادن سیاست‌های ابلاغی به‌ویژه سیاست‌های ۱۰گانه ابلاغی مدیرعامل، در راستای وظایف محوله موفق باشد.

امینی؛ شاعر، کارشناس ادبیات کودک و نوجوان، نویسنده کودک، دانشجوی دکتری ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و یکی از پایه­‌گذاران کارگاه‌های ادبیات مرکز آفرینش‌های ادبی کانون است و مسئولیت این کارگاه‌ها را از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۱ نیز برعهده داشت.

دبیری تحریریه مجله روشنان (نشریه تخصصی ادبیات کودکان ونوجوانان )، کارشناس و عضو شورای بررسی و خرید کتاب امور بازرگانی کانون، دبیری شورای تولید آثار نظری کانون پرورش فکری، ۳۱ سال سابقه فعالیت در حوزۀ شعر بزرگ‌سال و ۲۲ سال سابقه فعالیت در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، دبیری تحریریه کتاب ماه کودک و نوجوان، دبیری تحریریه مجله الفبا (نشریه تخصصی ادبیات مرکز آفرینش‌­های ادبی حوزه هنری) و دبیری و داوری جشنواره‌های مختلف ادبی از جمله سوابق اوست.

امینی با حکم سرپرستی، جایگزین صدیقه حسن‌زاده در اداره کل آفرینش‌های فرهنگی کانون شده است.

در انتصاب دوم هم، طی حکمی از سوی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رییس بیست‌ویکمین جشنواره قصه‌گویی، علیرضا حسن‌زاده به عنوان دبیر بخش علمی جشنواره قصه‌گویی منصوب شد.

در حکم حسن‌زاده بر توجه و تاکید بر رعایت اصول علمی و محتوایی در ارزیابی مقالات علمی جشنواره بیست‌ویکم تاکید شده است. علیرضا حسن‌زاده، متولد ۱۳۵۰ و دارای مدرک دکتری مردم شناسی از دانشگاه گوته آلمان است و هم‌اکنون ریاست پژوهشکده مردم‌شناسی سازمان میراث فرهنگی را بر عهده دارد.

وی دارای تالیفات متعددی در حوزه‌های مردم شناسی است که در میان آن‌ها کتاب افسانه زندگان (بیست و سه گفتار در بررسی مردم‌شناختی قصه‌های عامیانه‌ ایران) و کودکان و جهان افسانه به صورت مستقیم با حوزه کودک و نوجوان در ارتباط است. حسن‌زاده در سال ۹۲ محقق و سرپرست پروژه تحقیقاتی تحلیل انسان‌شناختی رمان نوجوان در ایران بوده و بیش از ۱۰۰ مقاله علمی در حوزه‌های مختلف مردم شناسی از او به چاپ رسیده است.

مرحله پایانی بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال هم‌زمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.