اخبار انتشارات کتیبه نوین

رشد فرهنگ کتابخوانی به کاهش آسیب‌های فرهنگی کمک می‌کند

رشد فرهنگ کتابخوانی به کاهش آسیب‌های فرهنگی کمک می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، علی شعبانی شامگاه یکشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه که در سالن شهید قلیوند تشکیل شد با اشاره به اهمیت سند ملی کتابخانه‌ها، اظهار کرد: اجرای صحیح سند آمایش سرزمینی کتابخانه‌ها به جانمایی درست فضاهای مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و در نتیجه رشد فرهنگی استان منتج خواهد شد.

وی افزود: ضرورت کتابخوانی یک شعار نیست و ایجاد فضای مطالعه باعث رشد فرهنگی جامعه است و باید به اصل وجود کتابخانه‌ها و کتاب به عنوان یک حوزه حیاتی و نجات بخش جامعه نگاه شود.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه «آسیب‌های فرهنگی در صورت غفلت به مسائل امنیتی تبدیل می‌شود»، ادامه داد: بچه‌های امروز نه منظم‌اند و نه اطاعت پذیر و البته کتابخوان هم نیستند، با وضعیت کنونی کسی کتابخوان نخواهد شد و باید توجه داشت که هرگاه اوضاع فرهنگی ما بهم بریزد اوضاع امنیتی ما نیز متأثر از آن می‌شود.

شعبانی تصریح کرد: اگر سند آمایش سرزمینی کتابخانه‌ها به طور صحیح اجرایی شود نجات بخش خواهد بود و موضوع آمایش سرزمینی کتابخانه‌ها اگر درست اجرا شود آورده مفیدی خواهد داشت و مراکز فرهنگی را به هم پیوند می‌دهد.

وی بر تقویت نهاد کتابخانه‌ها به عنوان متولی امر کتابخوانی تاکید کرد و گفت: اگر نهاد کتابخانه‌ها تقویت شد و مراکز به این نهاد پیوند بخورد می‌توان به گسترش فرهنگ مطالعه امیدوار بود. باید به سمت ایجاد فضاهای فرهنگی و تربیت بچه‌های کتابخوان پیش برویم.

شعبانی خاطر نشان کرد: اتفاقات فرهنگی به رشد فرهنگی کرمانشاه کمک خواهد کرد و می‌طلبد که با فرهنگ سازی کتابخانه‌ها به دکور خانه‌ها بازگردد و حتماً باید به چهره‌های فرهنگی توجه شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین