به گزارش خبرنگار مهر، پروانه رضاقلی‌زاده عصر یکشنبه در آئین اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی اظهار کرد: یازدهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در راستای ترویج فرهنگ ائمه معصومین (ع)، به‌ویژه حضرت امام رضا (ع) و شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با ائمه اطهار، مهدویت و انتظار برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره در بستر الکترونیک و در رشته‌های مختلف از جمله نقاشی، کتاب‌خوانی، پویش کتاب‌خوانی، شعرگویی، داستان‌خوانی و… در سه رده کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال و خانواده از ابتدای خرداد تا آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل بیان کرد: از استان اردبیل ۲۸ هزار و ۴۵۹ نفر در این جشنواره شرکت کردند که در مقایسه با سال‌های قبل ۲۵ درصد افزایش استقبال داشتیم که ۳۱۳ نفر برگزیده استانی و دو برگزیده ملی از افتخارات این دوره از جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است.

رضاقلی زاده ادامه داد: مشارکت بیش هزار و ۱۴۲ نفر در بخش خانوادگی این جشنواره از ویژگی بارز برگزاری آن بود که بیانگر علاقه‌مندی و استقبال خانواده‌ها از فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: تعداد هزار و ۲۰۷ نفر از شرکت‌کنندگان در این جشنواره از محبوسان در ندامتگاه‌های استان بودند که از نفرات منتخب این افراد نیز در اداره‌کل زندان‌ها و زندان مرکزی اردبیل تجلیل خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین