به گزارش خبرنگار مهر، وحید خدابنده پیش از ظهر دوشنبه در آیین افتتاح «طرح یار مهربان» آموزشگاه ابتدایی شهید برومند روستای آقبلاغ ناحیه ۲ با بیان اینکه باید زمینه‌های دسترسی مخاطبان به کتاب را فراهم آوریم، اظهار کرد: سرانه کتابخوانی دانش‌آموزان با استفاده از ظرفیت‌های معاونت آموزش و پرورش استان ارتقا می‌یابد.

وی افزود: در راستای تشویق دانش‌آموزان به کتابخوانی اجرا می‌شود که براساس آن آموزگاران هر هفته در سه موقعیت یادگیری به مدت ۱۵ دقیقه در کلاس‌های درسی خود به بحث در مورد کتاب و کتاب‌خوانی خواهند پرداخت تا در دانش آموزان ایجاد انگیزه کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های زندگی و مسئولیت‌پذیری با رویکرد سند تحول بنیادین از دیگر اهداف این طرح است، گفت: کتابخوانی در دانش آموزان باعث تقویت حافظه، فن بیان و سخنوری، ارتقا مهارت تفکر و راه درست مسیر زندگی را نشان می‌دهد.

خدابنده با بیان اینکه مطالعه روشنگر راه زندگی و مسیر سعادت است، ادامه داد: مطالعه اساس و بنیان سند تحول بنیادین راه و روش تربیت سالم و صحیح اسلامی دانش آموزان است و پیشرفت علمی جامعه را نیز به دنبال دارد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای ایجاد کتابخانه کلاسی ۳۵۰ جلد کتاب که براساس نیاز دانش آموزان در ۶ پایه ابتدایی تهیه شده است، در اختیار این آموزشگاه قرار خواهد گرفت.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین