به گزارش خبرنگار مهر، رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران امروز چهارشنبه ۹ آبان با انتشار یک آگهی، اعضای این تعاونی را برای شرکت در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت اول که ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه جاری در این تعاونی برگزار می‌شود، دعوت کرد.

بر این اساس، عضو متقاضی اعطای نمایندگی می‌بایست تا پایان وقت اداری روز ۱۳۹۷.۸.۲۱ (از ساعت ۱۰ تا ۱۵) به همراه نماینده خود و با در دست داشتن مدرک موید عضویت در تعاونی و کارت شناسایی معتبر و ارائه تصویر کارت ملی نماینده و وکیل در محل دفتر شرکت تعاونی حاضر، تا پس از احراز هویت طرفین (عضویت متقاضی و اهلیت نماینده) برگه نمایندگی مربوط توسط مقام مذکور تایید تا برگه ورود به مجمع عمومی برای نماینده صادر شود. وکالت نامه فقط تا تاریخ تعیین شده پذیرفته خواهد شد و بعد از آن هیچ اقدامی میسر نخواهد بود.

بر اساس این فراخوان، این مجمع با حضور اکثریت (نصف به علاوه یک) اعضای شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران رسمیت می‌یابد و تصمیماتی که در آن اتخاذ می‌شود، برای کلیه اعضا (اعم از غایب و مخالف و حاضر) نافذ و معتبر خواهد بود.

دستور جلسه جمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت اول، انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره و بازرس است و داوطلبان تصدی این سمت‌ها به موجب ماده ۹ دستورالعمل موظف‌اند از امروز دعوت فرم داوطلبی را از تعاونی دریافت و همراه با مدارک مربوطه، حداکثر تا پایان وقت اداری روز ۱۳۹۷.۸.۲۱ (از ساعت ۱۰ تا ۱۵) به دفتر تعاونی تحویل دهند.

همچنین بر اساس این گزارش، شرایط احراز سمت‌های هیئت مدیره و بازرسان بر اساس ماده ۳۵ اساسنامه مصوبه مجمع عمومی فوق العاده ۹۷/۷/۳۰ به شرح زیر است:

الف: شرایط عمومی:

۱ ـ ایمان و تعهد به اسلام (در تعاونی‌های متشکل از اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی، شرط وثاقت و امانت)

۲ ـ نداشتن منع قانونی و محجور نبودن

۳ ـ عدم عضویت در گروه‌های محارب و عدم ارتکاب جرائم علیه امنیت کشور و عدم محکومیت به جعل اسناد

۴ ـ عدم سابقه محکومیت به ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تدلیس، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی و ورشکستگی به تقصیر

ب: شرایط اختصاصی:

اعضاء هیئت مدیره و بازرسان تعاونی علاوه بر شرایط عمومی فوق بایستی دارای شرایط اختصاصی زیر باشند.

ب/ یک: هیئت مدیره

۱ ـ دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس (افراد بالای پنجاه سال از این امر مستثنی هستند)
۲ ـ دارا بودن حداقل ۳۵ سال سن
۳ ـ دارا بودن حداقل پنج سال پروانه کسب از اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران
۴ ـ دارا بودن حداقل پنج سال عضویت در شرکت تعاونی
۵ ـ دارا بودن اطلاعات با تجربه لازم برای انجام وظایف محوله

ب/ دو: بازرسان

۱ ـ دارا بودن سهم در شرکت تعاونی
۲ ـ دارا بودن اطلاعات یا تجربه لازم برای انجام وظایف محوله

بر اساس این گزارش، برای انجام انتخابات هیئت مدیره الزاماً حداقل تعداد ۹ نفر و برای انجام انتخابات بازرسان الزاماً حداقل تعداد ۵ نفر در مهلت مقرر باید ثبت نام کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.