به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ که با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر و رئیس کارگروه، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و دبیر کارگروه و اعضای کارگروه ساماندهی کاغذ برگزار شد، همچنین مقرر شد ترخیص کاغذ در مراکز گمرکی کشور صرفا منوط به تاییدیه کارگروه ساماندهی کاغذ و یا وزارت صنعت، معدن و تجارت بر حسب نوع مصرف آن در شبکه توزیع صورت گیرد.

مصوبات پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ به شرح زیر است:

١- ترخیص کاغذ در مراکز گمرکی کشور صرفاً منوط به تاییدیه کارگروه ساماندهی کاغذ و یا وزارت صنعت، معدن و تجارت بر حسب نوع مصرف آن در شبکه توزیع صورت گیرد.

٢- میزان موجودی کاغذ در انبارهای تولیدکنندگان و عمومی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان ارائه و مقرر شد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، قیمت‌های اعلامی به واردکنندگان را به دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ ارائه دهد، ضمناً میزان موجودی انبارهای آنها نیز به کارگروه اعلام شود.

٣- مقرر شد معاونت‌های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست توزیع کاغذ و اطلاعات مربوط به متقاضیان را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کنند.

۴- با توجه به همکاری فعال نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی در این کارگروه، مقرر شد بانک مرکزی در روند تامین ارز متقاضیان واردات کاغذ تسریع کند.

۵- به دلیل قرار گرفتن زینک در ردیف کالاهای اساسی، مقرر شد صلاحیت متقاضیان وارد کننده زینک در این کارگروه مورد رسیدگی قرار گیرد.

۶- دموی سامانه توزیع کاغذ ارائه شد. در حال حاضر تقاضای ناشران و مطبوعات در این سامانه پذیرش می‌شود. مقرر شد فلوچارت بخش «واردکنندگان» در این سامانه تا روز چهارشنبه مورخ ٣٠/٨/٩٧ به اعضاء برای اظهار نظر ارسال شود. بدیهی است صدور حواله از روز اول آذر از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

٧- با توجه به گزارش مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های در خصوص عدم وجود مشکل در تامین کاغذ روزنامه و در خواست همکاری در تامین کاغذ مورد نیاز مجلات، مقرر شد انجمن وارد کنندگان کاغذ مقوا و فرآورده‌های سلولزی ایران، نسبت به تامین کاغذ چاپ و تحریر  نشریات و مجلات با هماهنگی اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی اقدام کند.

٨- سازمان حمایت تعداد معدودی از  متقاضیان واردات دارای پرونده شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دارند، لیست آنان جهت بررسی استعلام شود.

٩- به منظور قیمت گذاری محموله‌های وارداتی، مقرر شد کمیته ای با حضور آقایان: «سیدمحمد رضا دربندی مدیر کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، احمد کمالی‌نژاد نماینده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، فرشاد ابراهیمی رئیس اداره نساجی و سلولزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، محمد حیدری نماینده تشکل‌های مطبوعاتی، محمود آموزگار رئیس هیات مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، سیدحسن میرباقری رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان کاغذ مقوا و فرآورده‌های سلولزی ایران، مهدی اسماعیلی‌راد مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران آشنا» تشکیل شود. این کمیته مدل قیمت‌گذاری را حداکثر تا دهم آذر به کارگروه ارائه دهد.

١٠-  اختصاص ارز نیمایی به کاغذ و خروج این کالا از ارز یارانه‌ای توسط محمود آموزگار پیشنهاد و مقرر شد کمیته فوق در اولین جلسه خود بررسی و به کارگروه گزارش دهد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.