اخبار انتشارات کتیبه نوین

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین نسل کودک و نوجوان

ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین نسل کودک و نوجوان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نقدی ظهر شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شفت اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی یک شهرستان دارد.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های فرهنگی هر شهرستان داشتن کتابخانه های عمومی است و توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه کتابخانه از نیازهای مهم در هر جامعه‌ای است، افزود: شهر شفت فاقد ساختمان کتابخانه مستقل مرکزی می‌باشد که با پیگیری‌های لازم در اولین فرصت شاهد ایجاد کتابخانه عمومی در این شهر خواهیم بود.

وی ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین کودکان و نوجوانان را مبنایی‌ترین اصل توسعه در هر کشوری عنوان کرد و ادامه داد: برنامه ریزی جهت ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی به ویژه در بین دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد.

نقدی اضافه کرد: خانواده‌ها نیز نقش اساسی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه فرزندان دارند و باید از کودکی فرزندان خود را به سمت مطالعه کتاب و افزایش آگاهی هدایت کنند.

وی ادامه داد: انجمن کتابخانه‌های عمومی باید پویایی، خلاقیت و ایده‌های مثبت در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشد.

فرماندار شفت با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی شفت یک هزار و ۲۴۷ عضو فعال دارد، گفت: تحقق رتبه ۴ عضویت جمعیت در استان و رتبه ۶ تعداد امانت به جمعیت با وجود محدودیت منابع و زیر بنا کتابخانه ها با تلاش‌های مجموعه کتابخانه ها در شفت بوده که جای قدردانی دارد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین