اخبار انتشارات کتیبه نوین

طرح‌های فصلی فروش کتاب موجب رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی شد

طرح‌های فصلی فروش کتاب موجب رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی شد

صابر سهرابی در گفت وگو با خبرنگار مهر، درباره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) گفت: اجرای این طرح‌ها طی شش سال گذشته موجب ایجاد رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح کشور شده است و به واقع اختصاص یارانه به مردم برای خریداری کردن کتاب با هدف آشتی آن‌ها با حوزه ادب و فرهنگ است که در استان فارس نیز با توجه به این‌که از سال ۱۳۹۹ به عنوان پایتخت کتاب بود اجرای این طرح‌ها دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش عمده برنامه‌های کتاب و کتابخوانی ما در سطح استان به بستر فضای مجازی و اینترنت منتقل شده و اجرای این طرح نیز کمک زیادی به توسعه برنامه‌های کتابی می‌کند.

او با اشاره به استقبال مردم از طرح‌های فصلی فروش کتاب طی سال‌های گذشته نیز توضیح داد: در شهر شیراز استقبال نسبت به سراسر کشور خوب و قابل توجه بود و امسال نیز با شروع ثبت‌نام بیش از ۳۰ کتابفروشی در استان ثبت‌نام کرده‌اند و بخش عمده کتابفروشان برای اجرای طرح آمادگی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین درباره اطلاع‌رسانی درباره بهارانه کتاب ۱۴۰۰ اظهار کرد: با صداوسیمای استانی، رسانه‌های برخط و مکتوب نیز ارتباط گرفته‌ایم تا اطلاع‌رسانی و تبلیغات گسترده‌ای در این حوزه انجام دهند.

وی ضمن بیان این‌که معرفی، توضیح و تبین طرح‌های فصلی فروش کتاب از جمله اقداماتی است که در این ایام انجام می‌شود، مطرح کرد: تلاش داریم در این دوره حضور پررنگ‌تری در این طرح‌ها داشته باشیم زیرا کتاب و کتابخوانی از اولویت‌های ما در حوزه فرهنگ به شمار می‌آید.

سهرابی در خصوص استقبال مردم استان فارس از برنامه‌های کتابی گفت: در نمایشگاه‌های کتاب استانی یا طرح‌هایی همچون طرح‌های فصلی فروش کتاب مردم استان به‌خصوص شهر شیراز با توجه به سابقه و تمدن فرهنگی خود از آن استقبال می‌کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *