صابر سهرابی در گفت وگو با خبرنگار مهر، درباره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) گفت: اجرای این طرح‌ها طی شش سال گذشته موجب ایجاد رونق در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح کشور شده است و به واقع اختصاص یارانه به مردم برای خریداری کردن کتاب با هدف آشتی آن‌ها با حوزه ادب و فرهنگ است که در استان فارس نیز با توجه به این‌که از سال ۱۳۹۹ به عنوان پایتخت کتاب بود اجرای این طرح‌ها دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش عمده برنامه‌های کتاب و کتابخوانی ما در سطح استان به بستر فضای مجازی و اینترنت منتقل شده و اجرای این طرح نیز کمک زیادی به توسعه برنامه‌های کتابی می‌کند.

او با اشاره به استقبال مردم از طرح‌های فصلی فروش کتاب طی سال‌های گذشته نیز توضیح داد: در شهر شیراز استقبال نسبت به سراسر کشور خوب و قابل توجه بود و امسال نیز با شروع ثبت‌نام بیش از ۳۰ کتابفروشی در استان ثبت‌نام کرده‌اند و بخش عمده کتابفروشان برای اجرای طرح آمادگی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس همچنین درباره اطلاع‌رسانی درباره بهارانه کتاب ۱۴۰۰ اظهار کرد: با صداوسیمای استانی، رسانه‌های برخط و مکتوب نیز ارتباط گرفته‌ایم تا اطلاع‌رسانی و تبلیغات گسترده‌ای در این حوزه انجام دهند.

وی ضمن بیان این‌که معرفی، توضیح و تبین طرح‌های فصلی فروش کتاب از جمله اقداماتی است که در این ایام انجام می‌شود، مطرح کرد: تلاش داریم در این دوره حضور پررنگ‌تری در این طرح‌ها داشته باشیم زیرا کتاب و کتابخوانی از اولویت‌های ما در حوزه فرهنگ به شمار می‌آید.

سهرابی در خصوص استقبال مردم استان فارس از برنامه‌های کتابی گفت: در نمایشگاه‌های کتاب استانی یا طرح‌هایی همچون طرح‌های فصلی فروش کتاب مردم استان به‌خصوص شهر شیراز با توجه به سابقه و تمدن فرهنگی خود از آن استقبال می‌کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.