به گزارش خبرگزاری مهر، یوسف امینی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از «پاتوق کتاب» زیرگذر بوستان ملت مشهد با اشاره به اجرای طرح بهارانه فروش کتاب، اظهار کرد: این طرح همزمان با سراسر کشور از ۱۷ خردادماه در ۱۱۴ کتابفروشی خراسان رضوی آغاز شده است که با ۲ روز تمدید، تا ۲۶ خرداد ماه جاری ادامه دارد.

وی، یکی از تأثیرات طرح فصلی فروش بهارانه کتاب را افزایش اعتبارات فرهنگی استان برشمرد و افزود: همچنین این طرح دسترسی آسان مردم به کتاب با قیمت مناسب را نیز فراهم کرده است تا افراد با رفت‌وآمد کمتر، بتوانند کتاب‌های مطلوب خود را از طریق برخط و یا مراجعه به کتابفروشی‌ها خریداری کنند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به ضرورت تدوین و ارائه طرح‌های جدید در حوزه نشر و خرید کتاب برای نسل جوان، ادامه داد: در این راستا، باید متناسب با اقتضائات و نیازهای روز، به نیاز این نسل پاسخ داد که خوشبختانه تاکنون اجرای طرح‌های فصلی خرید کتاب به این موضوع کمک بسیاری کرده است.

وی با بیان این‌که در طرح فروش بهارانه کتاب در استان، ۴۶ هزار و ۳۴۹ جلد کتاب به ارزش بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده است، اضافه کرد: در خرید برخط کتاب کافی است فرد تنها ۱۰ دقیقه وقت بگذارد و کتاب مورد نظر خود را پیدا کند، این روش‌ها در استقبال مردم از کتاب و دسترسی به کتاب‌های خوب بسیار تأثیرگذار است.

امینی، شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای ارتباط بیشتر مردم با کتاب دانست و گفت: مردم در ایام شیوع کرونا در کنار مراجعه بیشتر به فضای مجازی، انس بیشتری با کتاب پیدا کردند که این امر در استقبال مطلوب مردم از دوره‌های اخیر طرح‌های فصلی فروش کتاب به خوبی دیده می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.