به گزارش خبرگزاری مهر، اعظم قاسمی دولت آبادی دبیر اجرایی هفته کتاب و کتابخوانی منطقه چهارده و رئیس کتابخانه اخلاق، مشارکت نوجوانان به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، آشنا سازی نوجوانان با بخش‌های مختلف کتابخانه، ایجاد زمینه مناسب برای تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی نوجوانان، ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب را از جمله اهداف برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی افزود: در طول هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌ها و مراکز تابعه منطقه چهارده، دوازده عنوان برنامه به اجرا در می‌آید که باشگاه کتابخوانی «چرخ نیلوفری» با موضوع آموزش مهارت‌های مطالعه، خوانش کتاب به انتخاب کودکان و نوجوانان و مشارکت دانش آموزان در انجام امور کتابخانه‌ای با عنوان «کتابدار شو» از جمله این برنامه‌ها است.

به گفته وی، نقد و بررسی داستان «گلدسته‌ها و فلک» در کتابخانه ابن سینا، کتاب «تسلیم نشی، برنده‌ای» در خانه فرهنگ شهید اندرزگو و کتاب «به من نگو زن» در کتابخانه اخلاق را از جمله برنامه‌هایی عنوان کرد که با حضور علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، منتقدان و اعضای کانون‌های زنگ داستان، سخنران شو و قلم آوران برگزار می‌شود. برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی منطقه چهارده، در طول هفته کتاب و کتابخوانی با هماهنگی و همکاری مراکز فرهنگی هنری، دانش آموزان دوره‌های ابتدایی و دوره اول متوسطه در قالب برنامه «طرح دیدار» از کتابخانه‌های منطقه، بازدید و ضمن مشارکت در انجام امور کتابخانه‌ها با مقوله کتاب، کتابخانه و مهارت‌ها و مسئولیت‌های یک کتابدار آشنا می‌شوند.

قاسمی دولت آبادی، برپایی کارگاه‌های «قصه‌های شهر فرنگ» را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی برشمرد که در راستای علاقه‌مند شدن کودکان به مطالعه و کتابخوانی در مدارس منتخب منطقه چهارده توسط کتابخانه امام جعفر صادق (ع) اجرا می‌شود.

رئیس کتابخانه اخلاق، طرح «کتاب در گردش» جهت اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و هدیه آن به دوستان و آشنایان، ثبت نام رایگان و بخشودگی ۱۰۰ % جرایم و دیرکرد کتاب و برپایی نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان با تخفیف ۱۵ درصد با مشارکت پخش «آفتاب پنهان» را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی این منطقه عنوان کرد.

قاسمی دولت آبادی ادامه داد: اهدای کتاب به کودکان بازدید کننده از کتابخانه‌ها با عنوان «بهترین انتخاب» از سلسله کتاب‌های مَن فرهنگسرای اخلاق و تولید و انتشار محصولات مجازی «آنچه نمی‌دانید!» توسط کتابخانه ابن سینا برای ارتقای اطلاعات مخاطبان پیرامون شاخصه‌ها و وضعیت کتاب و کتابخوانی، سایر برنامه‌های هفته کتاب منطقه چهارده است.

دبیرخانه اجرایی برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی منطقه چهارده، در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار در طبقه سوم فرهنگسرای اخلاق واقع است.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین