اخبار انتشارات کتیبه نوین

فراخوان بررسی آثار جایزه مرغک منتشر شد

فراخوان بررسی آثار جایزه مرغک منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان کمیته بررسی و انتخاب کتاب جایزه مرغک در تابستان ۱۴۰۱، توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

مؤلفان، مترجمان، تصویرگران و شاعران می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این جایزه ارسال کنند همچنین تنها کتاب‌هایی می‌تواند در این چرخه مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای نخستین بار در سال‌های ۱۴۰۰ و یا ۱۴۰۱ منتشر شده باشد.

آثاری که در هر ماه دریافت می‌شود، به عنوان همان ماه ثبت و در کمیته کتاب و جایزه مرغک بررسی می‌شود.

کمیته بررسی و انتخاب کتاب کانون با هدف گزینش و انتخاب مناسب‌ترین آثار حوزه کودک و نوجوان برای ورود به مراکز فرهنگی هنری کانون، پاسخ‌گویی به یکی از اصلی‌ترین نیازهای خانواده‌ها برای خرید کتاب، جهت دادن به بازار نشر و ارتقای کیفیت نشر کتاب، کمک به توسعه و تجهیز منابع مطالعاتی مراکز فرهنگی هنری به منظور جذب و پایدارسازی اعضا و… فعالیت می‌کند.

خروجی‌های کمیته بررسی و انتخاب کتاب شامل دو بخش می‌شود: فهرست کتاب‌های مناسب که این فهرست شامل لیست کتاب‌های منتخب منتشر شده حوزه کودک و نوجوان است و از میان کتاب‌های رسیده از ناشران کودک و نوجوان در طول یک سال انتخاب و منتشر می‌شود. در این فهرست، اطلاعات کامل کتاب، چکیده‌ای از موضوع کتاب و درجه گرفته شده از سوی کمیته بررسی و انتخاب کتاب درج می‌شود.

همچنین جایزه مرغک، جایزه‌ای است که به کتاب‌های برگزیده توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، که در کمیته‌ی بررسی و انتخاب کتاب، توسط کارشناسان شوراهای مختلف بررسی و انتخاب می‌شوند و به عنوان کتاب‌های نامزد به چرخه داوری راه پیدا می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

این جایزه شامل خواندنی‌های حوزه داستان و شعر (تألیف، ترجمه، ادبیات نمایشی، بازآفرینی و بازنویسی قصه‌های منظوم) است.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ فرصت دارند تا آثار خود را ارسال کنند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین