به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین علی گودرزی دبیر اجرایی نخستین جایزه «کتابِ سال خانواده و جمعیت» گفت: جایزه «کتابِ سال خانواده و جمعیت» که برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود، بزرگترین رویداد علمی در حوزه خانواده و جمعیت محسوب می‌شود.

وی درباره اولویت‌های پژوهشی این رویداد ملی افزود: ازدواج و تشکیل خانواده، تحکیم و تعالی خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی، فرزندآوری و افزایش جمعیت، آسیب‌های اجتماعی در حوزه خانواده و هویت زن از جمله موضوعاتی است که با توجه به ضرورت و احساس نیاز به تألیف و پژوهش در اولویت انتخاب به عنوان پژوهش برتر قرار خواهد داشت.

دبیر اجرایی نخستین جایزه «کتابِ سال خانواده و جمعیت» در تشریح اهداف برگزاری این رویداد گفت: شناسایی و معرفی آثار نویسندگان، پژوهشگران و ناشران برتر حوزه خانواده و جمعیت، گسترش فرهنگ نگارش و تولید محتوای مکتوب در حوزه خانواده و جمعیت و تقویت و تعالی سطح کمی و کیفی تألیفات و پژوهش‌های این حوزه و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص از جمله اهداف اصلی این رویداد ملی به شمار می‌رود.

وی همچنین درباره شرایط پذیرش آثار این رویداد ملی گفت: کتاب‌های پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی و پایان‌نامه‌های سطح سه و چهار حوزه و پایان‌نامه‌های مقطع ارشد و دکتری مراکز آموزش عالی که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا پایان سال ۱۴۰۱ نوشته یا دفاع شده باشند می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

گودرزی درباره مهلت ارسال آثار نیز گفت: پژوهشگران می‌توانند آثار خود را از ۱ خرداد ماه تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ به دبیرخانه جشنواره به نشانی قم، شهرک پردیسان، خیابان آقایوسفی، کوچه ۱۲، پلاک ۱۴ دبیرخانه نخستین جایزه کتاب سال خانواده و جمعیت ارسال کنند.

دبیر اجرایی نخستین جایزه «کتابِ سال خانواده و جمعیت» در پایان گفت: نتایج نهایی بعد از داوری، مشخص و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین