اخبار انتشارات کتیبه نوین

فضای مطالعه در کشور مثبت است

فضای مطالعه در کشور مثبت است

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رمضانی شامگاه سه‌شنبه در بازدید از کتابخانه‌های عمومی نمین اظهار کرد: ۵۰ میلیون جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی کشور وجود دارد که ما با عضویت بیش از ۱۰ میلیون نفر، سعی می‌کنیم تا خدمات مناسبی را به اعضای کتابخانه‌های عمومی ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: هر چند کرونا شرایط متفاوتی را در کتابخانه‌های عمومی رقم زد اما با فروکش کردن این بیماری، روز به روز روند رو به رشدی را در عضویت فعال اعضای کتابخانه‌های عمومی در کشور شاهد هستیم.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: وضعیت مطالعه در کشور امیدبخش است هر چند که پیمایش صحیحی در این حوزه وجود ندارد اما تولید، چاپ و نشر کتاب در سال‌های اخیر نشان از همت بالا در ارتقای وضعیت کتاب و کتابخوانی است.

رمضانی افزود: هر چند با وضعیت مطلوب و مورد انتظار مقام معظم رهبری فاصله داریم اما شرایط به هیچ وجه در حوزه مطالعه بحرانی و حاد نیست بلکه روند رو به رشدی را در امر مطالعه و خواندن کتاب شاهد هستیم.

وی به تنوع خدمات ارائه شده در نهاد کتابخانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: همچنان توسعه خدمات در کتابخانه‌ها هدف‌گذاری شده و بیش از ۶۰ نوع خدمات متنوع در کتابخانه‌ها به مردم ارائه می‌شود.

رمضانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های مرکزی در شهرها و مناطق مختلف با باز طراحی و تجهیز امکانات، خدمات متنوعی را به اعضای فعال و مراجعه‌کننده ارائه می‌کنند و تلاش مؤثر بر این است تا این خدمات روز به روز توسعه پیدا کرده و بستر رغبت و انگیزه بیشتر برای مطالعه فراهم آید.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به سفر خود به شهر فرهنگی نمین اشاره کرد و گفت: در شهرستان نمین فعالیت‌های خوبی با محوریت کتابخانه انجام می‌شود که قطعاً این فعالیت‌ها توسعه یافته و تقویت خواهد شد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین