به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی عصر سه شنبه در مراسم بزرگداشت روز کتاب و کتابخوانی به میزبانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه بالغ بر ۱۵۰ کتابدار در سطح استان فعالیت می‌کنند، ابراز داشت: کتابداران می‌توانند به ایجاد انگیزه و علاقه برای رغبت به کتاب کمک کنند.

وی ضمن بیان اینکه افزایش دانایی مردم همواره در استان سمنان مورد توجه بوده است، افزود: خوشبختانه برای سال جاری سمنان، به عنوان شهر خلاق کتاب معرفی شده و امیدواریم در سال آینده نیز این شهر به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی شود.‌

استاندار سمنان با بیان اینکه مطالعه و کتابخوانی برای سبد زندگی یک ضرورت است، ابراز داشت: نیم درصد حق کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری‌ها حق مردم بوده و در قانون تعریف شد می‌بایست در استان سمنان به دقت اجرایی شود.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: در برنامه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور رئیس جمهور در تهران دو کتابدار برتر ملی از استان و انجمن کتابخانه های عمومی استان نیز به عنوان انجمن برتر کشور معرفی شدند.

وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی نباید منوط به روز و هفته کتاب باشد، افزود: باید زمینه دسترسی کامل مردم به کتاب در هر زمان فراهم شود.‌

به گزارش خبرنگار مهر، ۵۶ کتابخانه متعلق به نهاد کتابخانه‌های عمومی در سطح استان سمنان فعالیت دارند.‌

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین