رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران طی احکامی مدیران کل جدید «دفتر حقوقی و امور استانها» و «خدمات آرشیوی» این سازمان را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ضمن تقدیر از فعالیت‌های امین الله آزادیان مدیرکل پیشین خدمات آرشیوی و عباس‌نژاد کارسیدانی مدیرکل پیشین دفتر امور حقوقی و استان‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، طی احکامی حامد ایرانشاهی و سیدعلیرضا آقاعمو را به مدیریت این ادارات کل منصوب کرد.

در بخشی از حکم رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای مدیرکل جدید خدمات آرشیوی آمده است:

نظر به تجارب و تعهدی که در جناب عالی سراغ دارم، مسئولیت «اداره کل خدمات آرشیوی» به شما واگذار می‌شود. مطمئن هستم که همت والای خویش را در راه اعتلای امور سازمان به کار خواهید گرفت و انتظار است که در زمینه‌های ذیل شاهد پویایی اثربخشی باشیم: به سامان سازی مخازن آرشیوی سازمان، معرفی اهمیت مطالعات اسنادی در مجامع علمی و پژوهشی از طریق برگزاری رویدادهای علمی – ترویجی، برنامه ریزی برای فعال‌ سازی پژوهشگران و مخاطبین بهره‌بردار از اسناد، برقراری تعامل پویا با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر نهادهای علمی کشور، برنامه ریزی و تلاش به منظور ارتقای سطح آگاهی عموم از فعالیت‌های آرشیوها در تعامل با سایر مراکز آرشیوی، ارائه خدمات مشاوره‌ای به آرشیوها و مراکز اسنادی داخلی.

همچنین در حکم رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای مدیرکل جدید دفتر حقوقی و امور استان‌ها آمده است:

نظر به تجارب و تعهدی که در جناب عالی سراغ دارم، مسئولیت «دفتر حقوقی و امور استانها» به شما واگذار می‌شود. مطمئن هستم که همت والای خویش را در راه اعتلای امور سازمان به کار خواهید گرفت و انتظار است که در زمینه‌های ذیل شاهد پویایی اثربخشی باشیم: ارتقای توان حقوقی سازمان و دفاع از حقوق سازمان در مجامع حقوقی، تقنینی و قضایی، تسهیل روند بررسی، تنظیم و عقد قراردادهای حقوقی سازمان، بازنگری و به روز رسانی کلیه آیین نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های سازمان، تعامل شایسته با مجلس شورای اسلامی با هماهنگی مسئولین سازمان، اجرای طرح تحول شعب استانی و منطقه‌ای سازمان، تعامل و رسیدگی به مدیریت استانها، نظارت بر مدیریت استانها در راستای اجرای کامل سیاستهای سازمان.

همچنین صبح امروز بروجردی در مراسم تودیع و معارفه مدیران پیشین و جدید «دفتر حقوقی و امور استانها» و «خدمات آرشیوی» گفت: در هر سازمان تغییر و تحولات طبیعی و لازم است تا یک سازمان بتواند از سرمایه انسانی توانمند بهره‌مند گردد.   نظام مقدس جمهوری اسلامی و به خصوص قوه مجریه برای اینکه بتواند مدیران شایسته را تربیت کند هزینه داده است و بر این مدیران واجب است که تجربیات خود را منتقل کنند و این انتقال تجربیات برای سازمان می‌تواند مفید و موثر باشد.

بروجردی همچنین با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات مدیران پیشین این دو اداره کل بر ضرورت تعامل مدیران پیشین و جدید تاکید کرد و گفت: تعامل به بهبود شرایط در بدنه سازمان کمک می‌کند. ما در نهادی فرهنگی فعالیت می‌کنیم و باید وظیفه خود را برای ساخت فرهنگ جامعه و حفظ و حراست از میراث‌های فرهنگی این سرزمین به نحو شایسته انجام دهیم.

در ادامه این جلسه فریبرز خسروی، معاون پژوهش و منابع دیجیتال، سید مهدی موسوی کوهپر معاون توسعه مدیریت و منابع و محمود رئیس زاده مشاور ریاست سازمان در سخنانی از زحمات مدیران قبلی تشکر و برای مدیران جدید آرزوی توفیق کردند.

همچنین امین الله آزادیان مدیرکل پیشین خدمات آرشیوی و حسین عباس‌نژاد کارسیدانی مدیرکل پیشین دفتر حقوقی و اموراستانها به ارائه گزارش عملکرد خود پرداخته آمادگی خود را برای انتقال تجربیات به مدیران جدید  اعلام کردند. حامد ایرانشاهی و سید علیرضا آقاعمو نیز ضمن تشکر از  اعتماد ریاست  محترم سازمان اسناد  و کتابخانه ملی به ایشان برنامه‌های خود را ارائه کردند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.