اخبار انتشارات کتیبه نوین

معرفی مدیران جدید معاونت توسعه کتابخانه‌های نهاد کتابخانه‌ها

کتاب‌های چاپ نشده کتاب‌های نایاپ کلید واژه چگونه می‌شود پایان نامه را کتاب کرد کمک برای چاپ کتاب گرافیست کتاب گرافیک چاپ کتاب گرفتن فیپا گرفتن مجوز برای چاپ کتاب گرفتن مجوز چاپ گرفتن مجوز چاپ پایان نامه گرفتن مجوز چاپ کتاب و پایان نامه گرفتن مجوز چاپ کتاب گرفتن مجوز کتاب گواهی چاپ کتاب لیتوگرافی چاپ کتاب لیست قیمت برای چاپ کتاب مجوز ارشاد کتاب مجوز پایان نامه مجوز چاپ کتاب مجوز چاپ کتاب نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب مجوز چاپ کتاب از پایان نامه محاسبه هزینه چاپ کتاب مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب مراحل چاپ پایان نامه مراحل چاپ رمان مراحل چاپ کتاب مراحل چاپ کتاب و پایان نامه مراحل چاپ کتاب چگونه است مراحل چاپ کتاب در چاپخانه مراحل چاپ کتاب علمی مراحل چاپ کتاب کودکان مراحل چاپ یک کتاب مرکز چاپ کتاب مستقیم با چاپ

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل کتابخانه‌ها و اداره کل امور فرهنگی و همچنین معارفه معاون مشارکت‌ها و انجمن‌ها در اداره کل کتابخانه‌ها، با حضور روح الله هاشمی ذاکر مشاور دبیرکل، امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی و اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی و مدیران کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم روح‌الله هاشمی ذاکر با اشاره به اهمیت جایگاه معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی در نهاد، طی سخنانی گفت: معاونت توسعه از ارکان اصلی نهاد محسوب می‌شود که بر این اساس رسالت بسیار حساس و با اهمیتی بر عهده این معاونت است.

وی افزود: امروز شاهد تغییراتی در دو مجموعه اداره کل امور فرهنگی و اداره کل امور کتابخانه‌ها در این معاونت هستیم که بر این اساس آقای محمد ربیع احمدخانی یکی از پیشکسوتان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ما جدا شد. ایشان حدود ۱۰ سال در مسئولیت مدیریت در استان زنجان و مدتی هم در مدیریت امور کتابخانه‌ها در نهاد حضور داشت. آنچه که از ایشان در ذهن ما وجود دارد، خدمت صادقانه، خالصانه همراه با نظم و انضباطی دقیق بود که امیدواریم تندرستی همراه با توفیقات روزافزون بدرقه راه ایشان باشد.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها درباره مدیرکل جدید امور کتابخانه‌های این نهاد نیز گفت: آقای اصغر گودرزی نیز که خود از خانواده و بدنه کارشناسی اداره کل امور کتابخانه‌ها هستند، جایگزین آقای احمدخانی می‌شوند. ایشان مدتی در سمت معاونت این مجموعه بودند و امیدواریم این جایگزینی نیروی جوان به منزله تحولات و اقدامات کامل‌تر در حوزه اجرای برنامه‌ها با قوت و صلابت بیشتر باشد.

هاشمی ذاکر در ادامه درباره تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید امور فرهنگی نهاد نیز گفت: آقای جانعلی‌پور از مدیران باسابقه و خوش سابقه نهاد در استان گیلان بودند و در حوزه فرهنگی هم مدتی در خدمت ایشان بودیم و ان‌شاالله از امروز به بعد در مجموعه فرهنگی نهاد در استان تهران استمرار خدمت خواهند داشت. همچنین از امروز آقای هادی آشتیانی به عنوان جایگزین ایشان در اداره کل امور فرهنگی معرفی می‌شوند که امیدواریم با پیشینه مثبت و جامعی که وی دارد، بحث امور فرهنگی را در نهاد به صورت کامل‌تر و با قوت بیشتر ادامه دهد.

ایجاد فضایی جدید در معاونت توسعه

در ادامه این مراسم، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد گفت: آقای احمدخانی که در اداره کل امور کتابخانه‌ها در خدمت ایشان بودیم، انسانی زحمتکش، سالم، دغدغه‌مند و پیگیر بود. این جابه جایی ها مبنی بر ضعف افراد نیست، و گاهی اوقات لازم است که فضای جدیدی در مجموعه ایجاد شود و این جابه‌جایی بر همین مبنا صورت گرفته است. بر این اساس آقای گودرزی که از بدنه این اداره کل، مسلط به امور، آگاه از قوت و ضعف کتابخانه‌ها به جای ایشان معرفی می‌شوند.

وی با تقدیر از فعالیت‌های مدیرکل سابق امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌ها گفت: آقای جانعلی‌پور از مدیرانی بودند که در مدت خدمت خود در این جایگاه، با دغدغه تمام و بدون هیچ حاشیه‌ای تلاش کردند. نکته قابل توجه این است که این عزیزان در جریان بودند که برخی از این تغییرات مدت‌ها است که مشخص شده و تنها منتظر ایجاد شرایط مناسبی برای اعلام آن بودیم؛ اما با این حال تا آخرین لحظه‌ای که در این مسئولیت قرار داشتند با تمام توان و انگیزه مشغول خدمت بودند که این سلامت نفس نزد آقای جانعلی‌پور و آقای احمدخانی بسیار ارزشمند است.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌ها ادامه داد: خوشبختانه آقای جانعلی‌پور از مجموعه نهاد جدا نخواهند شد و در اداره کل استان تهران ادامه فعالیت خواهند داد؛ از آنجا که دبیرکل محترم تأکید داشتند که حمایت بیشتری از استان تهران صورت بگیرد، ما در واقع یک مدیر کل را در کنار آقای نیکنام قرار می‌دهیم تا این حوزه مدیریت ایشان ارتقاء پیدا کند و تقویت شود و ایشان همچنان به عنوان مسئول دبیرخانه جشنواره رضوی تا پایان این دوره به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رمضانی در معرفی مدیرکل جدید امور فرهنگی نیز گفت: آقای آشتیانی نیز برادر خوب، متعهد، متدین، انقلابی و رسانه‌ای که دارای سابقه مدیریتی و فعالیت رسانه‌ای هستند، در اداره کل امور فرهنگی نهاد مشغول فعالیت می‌شوند. مدیریت فرهنگسرای خاوران و تهیه کنندگی برنامه مخاطب خاص در شبکه سوم سیما، از جمله سوابق ایشان در حوزه فرهنگی است. با اینکه ایشان موقعیت فعالیت در بسیاری از حوزه‌های دیگر را داشتند، حضور در نهاد را ترجیح دادند و ما این افتخار را داریم، فعالیتی که مدیران سابق نهاد در حوزه امور فرهنگی پایه‌گذاری کردند، ایشان با قوت ادامه دهند.

تقویت حوزه مشارکت‌ها و انجمن‌ها در نهاد

وی همچنین از انتصاب معاون مشارکت‌ها و انجمن‌ها در اداره کل کتابخانه‌ها خبر داد و گفت: پیش از تدوین چارت سازمانی در نهاد، اداره‌ای با عنوان اداره کل مشارکت‌ها و انجمن‌ها داشتیم که پس از تدوین چارت به یک معاونت از یک اداره کل تبدیل شده است. این در حالی است که مصداق عمومی بودن نهاد، بحث انجمن‌ها و تشکل‌ها است که خوشبختانه با حمایت دبیرکل محترم و تأکید ایشان، معاونت مشارکت‌ها و انجمن‌ها را در اداره کل کتابخانه‌ها با انتصاب آقای قربانعلی در این سمت فعال کردیم. ایشان دارای سابقه پربار تحصیلی و حرفه‌ای در حوزه فرهنگی از جمله ریاست منطقه یک سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که ان‌شاالله پشتوانه خوبی برای آغاز فعالیت وی در این عرصه خواهد بود. بدون شک با حمایت دوستان در این اداره کل می‌توانیم شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

ادامه انتصاب مدیران جوان در بدنه نهاد

در ادامه این مراسم امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌ها ضمن تأیید مطالب ارائه شده درباره حُسن خدمت مدیران کل سابق در امور فرهنگی و امور کتابخانه‌ها گفت: آقای جانعلی‌پور هم تجربه فعالیت در استان گیلان و هم تجربه فعالیت در اداره کل امور فرهنگی نهاد را دارند و ما از نزدیک شاهد تلاش‌های ماندگار ایشان بودهیم. جناب آقای احمدخانی نیز در معاونت امور کتابخانه‌ها هم به عنوان مدیر و هم به عنوان بزرگتر حضور داشت و خدمات فراوانی نیز در این حوزه ارائه داده است.

وی افزود: تغییرات صورت گرفته با حضور مدیران جوان در این معاونت به منزله پیچیدن هوایی تازه در فضای این معاونت خواهد بود که امیدواریم با حضور آقای گودرزی در اداره کل امور کتابخانه‌ها و آقای آشتیانی در اداره کل امور فرهنگی و همچنین حضور جناب آقای قربانعلی در سمت معاونت مشارکت‌ها و انجمن‌ها در اداره کل کتابخانه‌ها، شاهد اتفاقات مثبتی در عرصه فعالیت‌های نهاد باشیم.

اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی نهاد نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به مدیران جدید در معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد، گفت: تغییر و تحول با هدف رشد و ارتقاء مجموعه‌ها در فضای اداری، امری پسندیده است. صمیمانه قدردان زحمات و تلاش‌های آقای احمدخانی و آقای جانعلی‌پور هستم و شاهد بودم که  اقداماتی قابل دفاع در حوزه فعالیت‌های خود انجام دادند. برای این عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون در ادامه فعالیت‌هایشان دارم.

ادامه این مراسم به سخنان محمد ربیع احمدخانی مدیرکل سابق امور کتابخانه‌ها اختصاص داشت که ضمن تقدیر و تشکر از دبیرکل، معاونت‌ها و سایر ادارات کل نهاد، گفت: من تا امروز ۲۹سال از خدمت ادارای خودم را سپری کردم که بخش عمده‌ای از آن در حوزه کتاب و کتابخوانی طی شد. به جرأت می‌گویم که در این ۲۹ سال به هیچ وجه فعالیت در حوزه کتابخانه‌ها برای من به یک امر تکراری تبدیل نشد.

وی به بیان برخی ویژگی‌های فعالیت در اداره کل امور کتابخانه‌ها پرداخت و گفت: ارتباط مستمر و موثر با سایر معاونت‌ها و ادارات کل در نهاد، تنوع فعالیت‌ها و پرکاری و توفیق فعالیت در کنار کارکنان پرتلاش و علاقه‌مند از مشخصه‌های این اداره کل بوده است. بر این اساس اگر توفیقی در این اداره کل حاصل شد، بدون شک حاصل زحمات همکاران پرتلاش و بدون ادعا در این اداره کل بوده است؛ از جمله موضوع رف‌خوانی در سال ۹۶ و ۹۷، فهرست‌نویسی و تجمیع ۱۸۰ هزار رکورد تکراری به ۱۵۰۰ رکورد، بحث تجهیزات کتابخانه‌ها، شناسایی ۱۱ هزار نسخه خطی و چاپ سنگی و سربی در کتابخانه‌های ۲۴ استان کشور، بحث ارائه گزارشات کامل ده هزار و ۱۶۰ انجمن در کشور و تفاهمنامه‌ها بخشی از این توفیقات بوده است.

جابه‌جایی یک مدیر در بدنه نهاد

در بخش بعدی این نشست، اسماعیل جانعلی‌پور مدیرکل سابق امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌ها، با اشاره به هزارو صد روز فعالیت در اداره کل امور فرهنگی نهاد، گفت: روزهای آخر فعالیت بنده در این سمت روزهای بسیار پرکاری بود، چراکه با رشد ۳۰ درصدی مشارکت عمومی در جشنواره رضوی، روبرو بودیم. جا دارد از آقای مختارپور به واسطه اعتمادشان، گذشتی که برای قصورات اینجانب داشتند، ارشادات و راهکارهایی که در حوزه فعالیت‌های ترویجی به ما داشتند، بسیار تشکر کنم.

وی ضمن تشکر از کارکنان اداره کل امور فرهنگی گفت: طبیعتا برنامه‌های این اداره کل با شرکت چندصدهزار نفری مردم در نشست‌های کتابخوان، شرکت بیش از ۸۵۰ هزار نفره مردم در جشنواره رضوی، طرح با هم بخوانیم، دوسالانه کارتون کتاب با مشارکت بسیاری از کشورهای دنیا، مسئولیت بسیار سنگین و مهمی بر دوش همکاران من در این اداره کل گذاشته که از همت مضاعف این عزیزان کمال تشکر را دارم.

جانعلی‌پور ضمن خیر مقدم به آشتیانی و قربانعلی و تبریک به گودرزی گفت: بنده با تجربه فعالیت در استان گیلان  و تجربه ۳ ساله حضور در نهاد، عرض می‌کنم که همچنان مانند یک سرباز همه این تجربیات را در اداره کل استان تهران در خدمت جناب آقای نیکنام به کار خواهم گرفت.

سید باقر میرعبداللهی نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم به مدیرکل جدید فرهنگی و معاون مشارکت‌ها و انجمن‌ها در اداره کل کتابخانه‌ها گفت: بنده از سالیان گذشته افتخار آشنایی با جناب آقای آشتیانی و جناب آقای قربانعلی را داشته‌ام و شهادت می‌دهم که این دو عزیز نیروهای بسیار کاردان، فرهیخته و باهوشی هستند و دغدغه ایشان در حوزه کتاب و کتابخوانی باعث شد که در این مجموعه در خدمت ایشان باشیم.

اصغر گودرزی مدیرکل جدید امور کتابخانه‌ها در پایان این نشست گفت: از دبیر کل محترم بابت حسن اعتمادی که به مجموع اداره کل امور کتابخانه‌ها و بنده داشتند کمال تشکر را دارم. امیدوارم به یاری خدا و همکاری تک تک شما عزیزان، قطار در حال حرکت اداره کل امور کتابخانه‌های نهاد را با قوت بیشتری به جلو حرکت دهیم. در دوره مدیریت جناب آقای احمدخانی اقدامات خوب و زیربنایی بسیاری در این حوزه رخ داده که با تلاشی مثال زدنی در این اداره کل فعالیت می‌کردند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *