اخبار انتشارات کتیبه نوین

میزان فروش و آمارهای تابستانه کتاب اعلام شد

میزان فروش و آمارهای تابستانه کتاب اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، با پایان طرح «تابستانه کتاب۹۸» که با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» در بازه زمانی ۱۰ و ۸ روزه در استان ها و شهر تهران (از ۲۵ تیر در استان‌ها و ۲۷ تیر در تهران) در سراسرکشور اجرا شد، ۱۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و۸۴۸  هزار و ۵۲ کتاب به فروش رفته است.

طرح تابستانه کتاب۹۸ در ۳۱ استان و با مشارکت ۶۲۸ کتابفروشی دارای فروش اجرا شد و  در این مدت ۳۸۴ هزار و ۱۳۱ نسخه کتاب از سوی ۹۸ هزار و ۷۶۵ نفر خریداری شده است. این در حالی است که در طرح «تابستانه کتاب ۹۷» که از ۳۰ مرداد تا ۵ شهریور در تهران و ۸ شهریور در سایر شهرها برگزار شد، ۲۵۸ هزار و ۷۸۲ نسخه کتاب از سوی۷۶۳۸۶ خریدار به مبلغ۶۲ میلیارد و ۴۹۱ میلیون و ۸۸۴ هزار و ۶۲۱ ریال خریداری شد.

از بین ۶۵۱ کتابفروشی عضو در طرح تابستانه کتاب ۹۸، ۴۹۶ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۵۵ کتابفروشی در شهرستان ها کتاب‌های تالیفی را با یارانه ۲۵ درصدی و کتاب‌های ترجمه را با یارانه ۱۵ درصدی عرضه کردند. بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح تابستانه کتاب۹۸، استان تهران با ۹۵ کتاب‌فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با ۷۹ کتاب‌فروشی و  خراسان رضوی  ۶۸ با کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی طرح تابستانه کتاب ۹۸ قرار گرفته‌اند. همچنین قم  با ۵۹ کتابفروشی، ‌فارس با ۳۴ کتابفروشی، کردستان با ۳۳ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ۲۶ کتابفروشی، مازندران با ۲۳ کتابفروشی و گیلان با ۲۱ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

در یازدهمین دوره اعطای یارانه از طریق کتابفروشی‌ها، استان خراسان رضوی با ۶۸ کتابفروشی فعال خود توانست با ۵۱ هزار و ۶۲۶ نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان بر اساس کتاب قرار بگیرد و استان اصفهان با ۷۹ کتابفروشی و با فروش  ۵۰ هزار و ۴۰۱ نسخه کتاب رتبه دوم پرفروش‌ترین استان‌ها براساس تعداد را به خود اختصاص دهد. همچنین، استان تهران با مشارکت ۹۵ کتابفروشی و فروش ۴۹ هزار و ۹۱۳ نسخه کتاب، رتبه سوم طرح تابستانه کتاب۹۸ در این بخش را از آن خود کرد.

استان تهران با فروش یک میلیارد و ۶۶۹ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۸۴۸ تومان، استان اصفهان با فروش یک میلیارد و ۵۰۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۶۵۷ هزار تومان و خراسان رضوی با فروش یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون و ۲۶ هزار و ۳۵۶ تومان در صدر پرفروش‌ترین استان‌های طرح تابستانه کتاب ۹۸ بر اساس مبلغ فروش قرار گرفتند.

کتابفروشی های رشد شعبه نادری از اهواز ، کتابفروشی دنیای کتاب از قم و کتابفروشی پردیس کتاب از مشهد به ترتیب با فروش ۱۲۰۶۴، ۹۹۱۸ و ۹۵۲۲ نسخه کتاب در صدر پرفروش ترین کتابفروشی طرح تابستانه کتاب ۹۸ براساس تعداد کتاب قرار گرفته‌اند اما کتابفروشی‌های استان تهران نتوانستند بین ۱۰ کتابفروشی پرفروش بر اساس تعداد کتاب جایگاهی کسب کنند.

در طرح تابستانه کتاب۹۸ علاقه‌مندان و خریداران کتاب می‌توانستند با همراه داشتن کارت ملی تا سوم مرداد به کتابفروشی‌های عضو طرح مراجعه و از یارانه ۱۵تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۲۰ هزار تومان  برخوردار شوند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *