اخبار انتشارات کتیبه نوین

نمایشگاه های کتاب در ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش موثری دارند

نمایشگاه های کتاب در ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش موثری دارند

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی توکلیان ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه کتاب دین در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌های کتاب در حقیقت از جمله بهترین راه‌های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم بیان داشت: اقشار مختلف مردم با حضور در نمایشگاه‌ها و خریداری کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش بسزایی دارند.

توکلیان با اشاره به به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی به خصوص در حوزه نشر و کتاب؛ موجب برانگیختگی فرهنگی جامعه خواهد شد و ماه مبارک رمضان نیز ظرفیت خوبی برای برپایی این نمایشگاه‌ها دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: هم اکنون۳ هزار و ۷۲۶ کتابخانه در سراسر کشور فعالیت دارند و ۷۵۰۰ کتابدار نیز آماده خدمت رسانی به اهالی کتاب هستند.

وی ادامه داد: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید با استاندارهای روز دنیا پیش برویم و خدمات بهتری به علاقمندان حوزه کتاب ارائه شود.

توکلیان گفت: در استان قم نیز هم اکنون تعداد ۲۴ کتابخانه در استان قم در فضایی فرهنگی به وسعت ۳۵ هزار متر مربع مشغول به فعالیت هستند و ۲۸ هزار نفر از شهروندان قمی نیز عضو کتابخانه های عمومی استان هستند که از این تعداد ۶۲ درصد آنان دانش آموزان می‌باشند.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین