اخبار انتشارات کتیبه نوین

نمایشگاه کتاب تاجیکستان آغاز به کار کرد

نمایشگاه کتاب تاجیکستان آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، یازدهمین نمایشگاه کتاب تاجیکستان امروز سه شنبه ۱۱ مهر با حضور جمهوری اسلامی ایران، در دوشنبه پایتخت این کشور آغاز به کار کرد.

در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان نیز نویسندگان و شاعران ایرانی با علیرضا حقیقیان سفیر ایران در تاجیکستان دیدار کردند.

در این دیدار مصطفی محدثی خراسانی شاعر، محمد علی رکنی نویسنده و مجید آقایی استاد ادبیات نمایشی حضور داشتند.

همچنین در این دیدار ضمن معرفی نویسندگان و شاعران حاضر، درباره روند آماده‌سازی غرفه جمهوری اسلامی ایران، تعداد عناوین و موضوعات کتاب‌های عرضه شده، تقویت روابط فرهنگی ایران و تاجیکستان بر اساس اشتراکات فرهنگی، تاریخی و اجتماعی، حمایت ویژه از برنامه‌‎های فرهنگی غرفه ایران، حمایت از صنعت نشر و ادبیات ایرا ب گفتگو شد.

همچنین، در این دیدار، بهبود روابط دیپلماسی عمومی و فرهنگی و رفع سوءتفاهم‌های سیاسی بین دو کشور ایران و تاجیکستان به دنبال تغییر رویه دولت سیزدهم و تلاش برای بازگشایی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان و لغو صدور روادید برای حضور در دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

پیشنهاد تشکیل کارگروه ادبی با محوریت خانه کتاب و ادبیات ایران برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و حضور نویسندگان و اهالی فرهنگ در دو کشور از دیگر محورهای مورد بحث در این دیدار بود.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان از یازدهم مهر ماه ۱۴۰۲ آغاز به کار کرده و تا سیزدهم مهر ماه ۱۴۰۲ به کار خود ادامه می‌دهد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین