اخبار انتشارات کتیبه نوین

نمایشگاه کتاب را به مهمترین جشنواره فرهنگی شمال غرب تبدیل می‌کنیم

نمایشگاه کتاب را به مهمترین جشنواره فرهنگی شمال غرب تبدیل می‌کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد حسین بلاغی روز یکشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه تمامی کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه، به روز و غیرتکراری هستند، افزود: برای نخستین بار در کشور، فروش در این نمایشگاه به صورت یکپارچه خواهد بود که با این کار، مشکل کیفیت و تعدد کتاب‌ها که در نمایشگاه‌های قبلی بود، رفع می‌شود و فروش به صورت کتاب محور خواهد بود.

وی اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یکی از بهترین خاطرات فرهنگی مردم تبریز است و محیط این نمایشگاه همواره به محیطی برای کنش فرهنگی تبدیل شده است و خانواده در این نمایشگاه در کنار خرید کتاب، در فضای فرهنگی آن خاطرات دوران گذشته را تجدید و تنفس می‌کنند.

بلاغی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا هجدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز را از محل فروش این محصول به جشنواره فرهنگی کتاب در شمال غرب تبدیل کنیم، اضافه کرد: این نمایشگاه به دلیل کرونا در سه سال گذشته برگزار نشد و امسال با تمام تلاش سعی خواهیم کرد تا نمایشگاهی متفاوت با دوره‌های قبل برگزار و مهمترین رویداد فرهنگی سال ۱۴۰۲ استان را به نحو شایسته میزبانی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه کتاب فراگیرترین محصول فرهنگی در بین مردم است، گفت: نمایشگاه کتاب یکی از پرمخاطب ترین نمایشگاه‌ها به شمار می‌رود و از این فرصت باید برای توسعه و نشر فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه بخش‌ها و برنامه‌های فرهنگی متنوعی دارد و بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی در حاشیه آن برگزار می‌شود و روایت آذربایجان و پیشرفت، غزه و فلسطین، کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان و شهر کتاب و کودک از بخش‌های آن به شمار می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با اعلام اینکه بخش بین الملل این نمایشگاه نیز با حضور ناشران ۶ کشور خارجی دایر خواهد بود، گفت: در این بخش چهار هزار عنوان کتاب در معرض دید و فروش علاقه مندان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مکان ویژه ای نیز برای ناشران تبریز در نظر گرفته شده و ۳۰ ناشر تبریزی، علاوه بر اینکه در سامانه فروش یکپارچه حاضر هستند به صورت انتشارات محور نیز حضور خواهند داشت و میزان عرضه کتاب در این نمایشگاه با خود ناشران خواهد بود و بر اساس میزان فروش تعیین می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین