به گزارش خبرنگار مهر؛ براساس خبر منتشر شده در پایگاه الکترونیکی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مسؤولان این نمایشگاه خبر از برگزاری آن به صورت غیر متمرکز و مجازی در شهر فرانکفورت داده‌اند و به این ترتیب ماه‌ها بحث و گمانه‌زنی درباره برگزاری این رویداد که بزرگترین و مهمترین رویداد سالانه نشر در جهان است را پایان بخشیدند.

بر اساس اعلام کاترین گروین مدیر روابط عمومی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مسؤولان برگزاری نمایشگاه و شورای عالی اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان با رایزنی با مقامات مختلف به این نتیجه رسیدند که نمایشگاه کتاب فرانکفورت در دوره جاری خود، به‌صورت غیرمتمرکز در مرکز نمایشگاهی در شهر فرانکفورت و همزمان به‌صورت مجازی برگزار شود و در نخستین گام برای تبیین این اتفاق کنفرانسی مطبوعاتی طی روز پنجشنبه ۸ خرداد با حضور یورگن بووس، مدیر نمایشگاه و سایر مقامات اجرایی برگزار می‌شود که به‌صورت زنده و مستقیم از یوتیوب پخش خواهد شد.

در همین زمینه روابط عمومی این نمایشگاه درباره شیوه برگزاری آن در سال جاری اعلام کرده است که نمایشگاه کتاب فرانکفورت حتی در مواقع بحرانی نیز از جایگاه خود استفاده و آن را برای آینده صنعت نشر حفظ می‌نماید. بر همین اساس برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال جاری (که ترکیبی از رویدادهای فیزیکی مرتبط با کتاب در مرکز نمایشگاه همراه با فرمت‌های دیجیتال آینده‌گراست) از اهمیت بسیاری برخوردار است و به همین خاطر این نمایشگاه از غرفه‌داران سراسر اروپا خواسته تا در این رویداد مشارکت کنند.

با این وجود حضور سایر کشورها در این رویداد وابسته به محدودیت‌های سفر در زمان نمایشگاه (ناظر به وضعیت بهداشتی کشور مبدأ) خواهد بود که جزئیات آن در پایان ماه ژوئن اعلام می‌شود.

برنامه دیجیتال نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال جاری به شکل طراحی شده است که نیازهای شرکت‌کنندگان محلی و تمام شرکت‌کنندگان متصل از سراسر جهان را با امکانات زیادی (ازجمله ارائه شرکت و محصول، مناسبت‌ها و قالب‌های مربوط به شروع مشاغل، برقراری تماس با شرکای تجاری، روند بازار و آموزش)، پشتیبانی خواهد کرد. بدین منظور این نمایشگاه در حال تولید تعدادی محصول دیجیتالی است که دقیقاً به این نیازهای مشتری پاسخ می‌دهند و مشارکت شرکت‌ها و فعالان صنعت چاپ و نشر و صنایع وابسته در سراسر جهان در نمایشگاه کتاب ۲۰۲۰ را امکان‌پذیر خواهد ساخت.

همچنین به‌منظور آگاه‌سازی علاقه‌مندان کتاب در سراسر جهان در مورد کتاب‌های جدید منتشره، نمایشگاه کتاب فرانکفورت تقریباً به شکل مجازی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه همچنین درباره وضعیت مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه نیز اعلام کرده است که مسؤولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حال رایزنی با مسؤولان کانادایی جهت تطبیق شرایط با وضعیت موجود هستند. نحوه این حضور به زودی اعلام خواهدشد.

این نمایشگاه در وضعیت تازه و طی سال جاری تنها در در سطح شش سالن و با کاهش تعداد غرفه‌ها و افزایش فاصله آنها از هم و نیز افزایش عرض سالن‌ها برگزار می‌شود و تعداد افراد حاضر در این رویداد نیز به یک چهارم کاهش پیدا خواهد کرد.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.