به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه نذر و اهدای کتاب فرهنگسرای اندیشه از بدو راه‌اندازی تا امروز، فراخوان‌های جمع‌آوری کتاب از شهروندان را منتشر کرده و تاکنون در ۷ مرحله، کتاب‌های اهداشده توسط مردم، خیرین، ناشران و نهادها را به کتابخانه‌های کمتر برخوردار در سراسر کشور اهدا کرده است که مجموعاً در حدود ۴ هزار جلد کتاب است.

فراخوان جمع‌آوری و اهدای کتاب نیز توسط فرهنگسرای اندیشه در هفته‌های گذشته منتشر شد که طی آن ۶۳۰ جلد کتاب اهدایی توسط شهروندان جمع‌آوری شد. این کتاب‌ها با همکاری کمیسیون فرهنگی_ اجتماعی شورای اسلامی شهر زاهدان و طی روزهای آتی به کتابخانه‌های مناطق محروم این شهر ارسال می‌شود.

از جمله کتابخانه‌های محروم مناطق هدف که تاکنون از این کتاب‌های اهدایی دریافت کرده‌اند می‌توان به کتابخانه‌های شهرستان‌های محروم در استان‌های کردستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و غیره اشاره کرد.

همزمان با ارسال کتاب‌های جدید به مناطق محروم زاهدان، فراخوان جدید پایگاه نذر و اهدای کتاب منتشر شده و از شهروندان درخواست می‌شود تا در این طرح شرکت کنند.

در بخشی از این فراخوان آمده است:

طرح «نذر کتاب» حرکتی مردمی، شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می‌دهند، اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان با اهدای کتاب که همانا غذای روح است افراد را بی نیاز می‌کنیم.خیرین عزیز باید کتاب‌های اهدایی خود را به فرهنگسرای اندیشه ارسال کنند»

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین