اخبار انتشارات کتیبه نوین

هفدهمین پویش کتابخوانی پویا برگزار می‌شود

هفدهمین پویش کتابخوانی پویا برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، هفدهمین پویش کتابخوانی پویا با محوریت مجموعه سه جلدی «ماجرای دشت مرموز» نوشته محمد میرکیانی با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) برگزار می‌شود.

محمد میرکیانی، نویسنده این مجموعه را در سه عنوان «جشن خرگوش‌ها»، «ملکه موش‌ها» و «بازی بازها» برای نوجوانان نوشته و سعید رزاقی تصویرگری آثار را انجام داده است.

رمان‌های «ماجرای دشت مرموز» در فضای داستان‌های حیوانات یا فابل (fabl) ساختاری طنز، فانتزی و مفرح برای نوجوانان دارد. در ادبیات کهن ایران نیز داستان‌های بسیاری در این ساختار وجود دارد. هر سال در سراسر جهان فیلم‌ها و نمایش‌هایی در فضای داستان‌های فابل ساخته می‌شود یا روی صحنه می‌رود که هواداران بسیاری دارد.

میرکیانی می‌گوید این نوع داستان‌ها در سراسر جهان علاقه‌مندان بسیاری دارد و می‌توان گفت همه نویسندگان کودک و نوجوانان، در میان آثارشان کم و بیش داستان‌هایی از حیوانات به چشم می‌خورد.

مجموعه «ماجرای دشت مرموز» رمان‌های فانتزی با فضای ایرانی و بومی هستند که نویسنده کوشیده به این نیاز نوجوانان پاسخ بدهد و آن‌ها را با ناگفته‌های از فضای عمومی جامعه و جهان امروز آشنا کند و با آگاهی‌بخشی، درک آن‌ها را در خصوص پیچیدگی‌های زندگی در جهان امروز گسترش دهد.

این دوره از پویش پویا از ۲۴ بهمن با ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی مهمان خانه‌های نوجوانان ایرانی شده است. علاقه‌مندان برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در پویش عدد ۶ را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۰۰۰ بفرستند یا به کتابفروشی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

این مسابقه با جوایز ۱۰۰ میلیون ریالی از امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه برگزار می‌شود.

اخبار انتشارات کتاب کتیبه نوین

صفحه اصلی سایت انتشارات کتیبه نوین